A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городищенська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Городищенська районна філія Черкаського обласного Центру зайнятості



 

УВАГА! ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ І ДОРОСЛИХ! ПЛАТФОРМА ДСЗ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ

 

Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри служби зайнятості Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси, а саме:

  • якщо Ви тільки починаєте свій кар'єрний шлях (школяр, чи студент): завдяки вчасному тестуванню Платформа допоможе в обранні майбутнього фаху, зорієнтує на кого навчатися або в якій сфері шукати роботу;
  • якщо Ви вже працюєте: завдяки тестуванню SoftSkills зрозумієте свої сильні стороні та конкурентні переваги;
  • якщо Ви плануєте відкривати власну справу: тестування допоможе зрозуміти, чи маєте хист до підприємницької діяльності;
  • якщо Ви раптом втратили роботу або не отримуєте задоволення від професійної діяльності – маєте шанс задуматися чим насправді хочете займатися.

Проходьте тестування онлайн http://profi.dcz.gov.ua/ та дізнавайтеся про себе більше.

За додатковою консультацією пропонуємо звернутися до фахівців Городищенської районної філії ЧОЦЗ.


 

Відповідно до частини третьої статті 42Закону України „Про зайнятість населення” роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземця в центрі зайнятості, за умови виплати заробітної плати у розмірі не менш як:

  • п’ять мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
  • десять мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до мінімальної заробітної плати не застосовуються у разі отримання дозволу на застосування праці осіб, зазначених у частині другій статті 42Закону України „Про зайнятість населення”.

Таким чином, обов’язковою умовою отримання дозволу на застосування праці іноземних найманих працівників є визначення у проекті трудового договору (контракті) та укладеному трудовому договорі (контракті) розміру заробітної плати згідно до частини третьої статті 42Закону України „Про зайнятість населення”.

У разі не встановлення роботодавцем для категорії „іноземний найманий працівник” розміру заробітної плати відповідно до частини третьої статті 42Закону України „Про зайнятість населення” розгляд заяви зупиняється.

У разі не усунення роботодавцем зазначеного порушення це слугуватиме підставою для прийняття регіональними центром зайнятості рішення про відмову у видачі дозволу на застосування праці іноземця.


На жаль, сьогодні трапляються випадки, коли роботодавці не укладають з працівниками трудові договора, тобто використовують «тіньову зайнятість». Метою таких порушень законодавства є намагання «зекономити» на сплаті податків і зборів. Часто працівники, не задумуючись та не усвідомлюючи наслідків, погоджуються на такі умови.

 

З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуваються відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включив два етапи:

• інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;

• інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.

Під час першого етапу, що тривав 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування.

З 1 липня розпочався другий етап кампанії. Тепер у полі зору роботодавці, які продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.

Водночас, вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.


 

Навчання за ваучером

На сьогодні до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженого Постановою  КМУ від 20.03.2013 №207 (далі - Порядок) внесено зміни.

08:35:27 25.04.2023

У якому розмірі виплачується допомога на поховання безробітного?

💬Виплату допомоги на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні передбачено статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».  Розмір такої допомоги складає 75% мінімальної заробітної плати, встановленої законом, та виплачується особі, яка здійснила поховання.

11:13:56 21.02.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь