Городищенська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Про дітей, залишених без батьківського піклування, в умовах надзвичайного або воєнного стану

Дата: 09.03.2022 15:36
Кількість переглядів: 515

Міністерство соціальної політики звертає увагу на те, що внаслідок активних воєнних дій та масової евакуації населення відбувається значне збільшення дітей, які залишилися без батьківського піклування, та перебувають в небезпеці.Фото без опису

Особливо багато таких дітей у регіонах, де відбувається активне бомбардування жилих будівель.

Наразі чинне законодавство України вже містить алгоритми дій для організації соціального захисту таких дітей.

Зокрема керуємось пунктом 31 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 Хо 866 (далі - Постанова 866) щодо форм тимчасового влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків.

З урахуванням вищезазначених норм законодавства України :

Органи місцевого самоврядування, які є органами опіки та піклування спільно з силами територіальної оборони, підрозділами ДСНС, Нацполіції, ЗСУ, інститутів громадянського суспільства виявляють дітей, які залишилися без піклування батьків, зокрема:

- дітей, батьки яких загинули (у тому числі тих, у яких свідоцтва про смерть відсутні), та немає інформації про таких близьких родичів, як баба, дід, повнолітні сестра, брат, мачуха, вітчим (далі - близькі родичі) або у цих родичів немає спроможності брати на себе виховання дітей;

- дітей, батьки або близькі родичі яких не виходять на зв'язок, або перебувають у місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях або служби у справах дітей перебувають у таких обставинах, які не дозволяють шукати родичів.

Таких дітей служба у справах дітей оформляє, як залишених без батьківського піклування, та зареєструє в журналі обліку повідомлень про дітей, які залишились без батьківського піклування, вживає вичерпних заходів щодо тимчасового влаштування дітей у сім'ї родичів, знайомих, та вже утворені сім'ї патронатних вихователів.

Тимчасово такі діти влаштовуються у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу в межах граничної чисельності дітей, влаштованих до таких форм виховання,передбаченої законодавством.

Доводимо до відома, що Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України створили бот "Дитина не сама" для допомоги неповнолітнім у складних ситуаціях воєнного часу.

Бот (@dytyna_ne_sama_bot «Дитина не сама"» є інструментом для дорослих зробити все для того, щоб допомогти дитині, коли вона загубилася, залишилась без батьківського піклування, тимчасово прихистити дитину в своїй сім'ї, зокрема для відомих міжнародних організацій щоб надавати допомогу українським дітям, а також щодо інших аспектів захисту прав дітей.

Посилання, на якому можна залишити для служб у справах дітей всю необхідну інформацію: https://cutt.ly/h

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь