Городищенська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Зміни у сфері житлово-комунального господарства відповідно і у напрямку роботи з визначення форми управління у багатоквартирних будинках.

Дата: 02.09.2021 10:02
Кількість переглядів: 284

Із  грудня 2020 Законом України «Про  внесення змін до деяких законів України щодо регулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг  житлово-комунальні послуги» запроваджені певні зміни у сфері житлово-комунального господарства відповідно і у напрямку роботи з визначення форми управління у багатоквартирних будинках.Фото без опису

 Нині на території Городищенської  громади налічується  53 багатоквартирні  будинки. До цього часу більшість із них не обрали жодну з моделей організації договірних відносин.

Саме тому з вересня 2021 року  виконавчим комітетом Городищенської міської ради заплановані зустрічі  із представниками багатоквартирних будинків, під час яких громадянам буде роз’яснено зміни в законодавстві та можливі варіанти узаконення дій співвласників багатоквартирних будинків.

 Щодо дати проведення зустрічей по кожному будинку (або групі будинків) жителів буде повідомлено окремо.

Додаткова інформація щодо форм управління у багатоквартирних будинках.

Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон) визначено три форми управління багатоквартирним будинком:

 1. Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками.
 2. Управління багатоквартирним будинком управителем.
 3. Управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ).

Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками

Така форма управління передбачає можливість управляти будинком без створення ОСББ. Цей варіант управління може бути рекомендований для малоквартирних будинків (3–5 квартир), де власники самостійно можуть утримувати свій будинок та прибудинкову територію в належному стані.

Прийняття рішень щодо управління зборами співвласників та процедурні питання проведення зборів врегульовані Законом.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань щодо управління будинком:

 1. Розпорядження спільним майном будинку.
 2. Визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем.
 3. Обрання уповноваженої особи співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням.
 4.  Визначення повноважень управителя щодо управління.
 5. Проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт.
 6. Визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників.
 7. Визначення переліку та розміру витрат на управління.
 8. Відключення будинку від мереж централізованого постачання комунальних та визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами.
 9. Прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин із виконавцем комунальної послуги.

Управління багатоквартирним будинком управителем

Ця форма передбачає управління будинком на підставі договору про надання послуг із визначеним управителем.

Договір про надання послуг з управління будинком повинен містити:

 1. Перелік послуг.
 2. Вимоги до якості послуг.
 3. Права і обов’язки сторін.
 4. Відповідальність сторін за порушення договору.
 5. Ціна послуг.
 6. Порядок оплати послуг.
 7. Порядок і умови внесення змін до договору.
 8. Строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору.

Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору щодо надання послуг з управління будинком, такий договір підписується співвласниками або уповноваженими особами, визначеними зборами співвласників. Він укладається на умовах, затверджених зборами, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

Управитель протягом одного місяця після підписання з ним договору зобов’язаний надати або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору, завірений підписом управителя.

Варто зазначити, що договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

Управління багатоквартирним будинком ОСББ

Ця форма передбачає, що співвласники для більш ефективного управління своїм будинком та прибудинковою територією створюють ОСББ – орган для прийняття колективних рішень.

Управління будинком може бути здійснено:

 • через управителя, з яким ОСББ укладає договір, умови якого повинні відповідати типовому договору, затвердженому центральним органом виконавчої влади;
 • через загальні збори співвласників багатоквартирного будинку, правління ОСББ та ревізійну комісію.

Вищим органом управління ОСББ є загальні збори співвласників, до виключної компетенції яких належить:

 • затвердження статуту ОСББ, внесення змін до нього; обрання членів правління ОСББ; затвердження кошторису, балансу об’єднання та річного звіту; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників;
 • обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном будинку повністю або частково асоціації та ін.

Для керівництва поточною діяльністю ОСББ обирається правління, яке має право приймати рішення з питань діяльності ОСББ, визначених статутом.

Правління є виконавчим органом ОСББ і підзвітне загальним зборам. Порядок його обрання та відкликання, склад та строки обрання встановлюється загальними зборами. Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю правління ОСББ на загальних зборах обирає з числа співвласників ревізійну комісію або приймає рішення про залучення аудитора. Порядок діяльності ревізійної комісії та її кількісний склад затверджуються загальними зборами.

Вибір оптимальної форми управління є запорукою ефективного прийняття рішень щодо належного утримання співвласниками майна у багатоквартирному будинку.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь