Сьогодні в Городищенській міській раді відбулася зустріч із аграріями громади.
Першим розглянули питання сплати орендної плати та ПДФО сільгоспвиробниками різних форм власності. Міський голова Володимир Мирошник, його заступник Наталія Сенкевич та начальник відділу земельних відносин, екології та раціонального природокористування Павло Попович звернулися до орендарів земельних часток із проханням вчасно розрахуватися з пайовиками і збільшити орендну ставку до 12%. Є аграрії, які сплачують орендодавцям за ставкою 4,5%, тому їх попросили переглянути своє ставлення, щоб усі люди були в однакових умовах і не виникало питань рейдерства й подібних проблем.
Було проведено аналіз оперативної інформації щодо сплати орендної плати. Відзначено, що такі сільгоспвиробники,як ТОВ «НВФ «Урожай», ТОВ «Черкаси –Дніпро Агро», ПСП «АФ «Шульц», ФГ Жугана І.М., Гарагая В.В., «Фахман-2006» уже розрахувалися з пайовиками на 50%.
Інспектор відділу земельних відносин, екології та раціонального природокористування Ольга Бабич поінформувала про стан сплати земельного податку. У 2021 році його було нараховано на суму 612351 грн 78 коп. (4696 платіжних повідомлень). За липень-серпень було сплачено 367380 грн 83 коп. (60%).
Також нараховано 494057 грн 66 коп. орендної плати з фізичних осіб. Борг за 2020 рік становить 210473 грн. Усього сума до сплати – 704531 грн. За липень-серпень надійшло 403083 грн 67 коп.
Обговорили законність використання земельних ділянок орендарями РайСТ та підприємців. Справа в тім, що таких багато, особливо, що належать споживчому товариству. Під час наради звернули увагу на те, що землю потрібно переоформлювати, укладати договори оренди і сплачувати податок.
Триває кампанія з надання земельних ділянок воїнам АТО. У громаді вже реалізували своє право 54 громадяни: Валява – 32 особи, Петропавлівка – 5, Дирдин та Орловець – по 2, Хлистунівка – 6, Городище – 7. Нині готують до передачі ще 17 ділянок.
Розглянули також питання міжпайових шляхів, які є на картах, але фактично їх орендарі використовують незаконно. Тож нині постало питання легалізації та сплати коштів.
Також на порядку денному – суборендні відносини у сфері землекористування. Є багато земель особистих селянських господарств, які не використовують законні власники або вони є неуспадкованими. Деякі заростають бур’янами, а є такі, що обробляють нелегально, а податки не сплачують. Висловлено пропозицію вивчити це питання і звернутися до народних депутатів України із проханням на законодавчому рівні врегулювати земельні відносини цього напрямку.