A A A K K K
для людей із порушенням зору
Городищенська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Вибір професії

Дата: 16.08.2021 16:56
Кількість переглядів: 824

Щороку перед старшокласниками постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

Що порадити старшокласнику і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі у восьмому, чи у дев’ятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.

Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа.

Можливо, батьки давно вирішили, ким повинна бути їхня дитина, тільки варто замислитися, чи мають вони право приймати за неї рішення. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.

Часто основним аргументом буває безапеляційне - «нам видніше». Можливо, це й так. Але, зрештою, людина має право зробити помилку. І якщо не надати їй цієї можливості, вона буде все життя страждати через те, що не зробила кроку до виконання своєї заповітної мрії. І де істина, хто знає?

Якщо ж батьки хочуть надати дитині реальну допомогу, особливо, якщо вона дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:

- до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?

- що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?

Шановні батьки! Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.

Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

Знайомимося  з сучасним світом професій

Цікавий та корисний челлендж відеороликів #ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT, який знайомить нас з світом сучасних професій, започатковано державною службою зайнятості.

Відеоконтент розроблено та відзнято силами фахівців з профорієнтації регіональних служб зайнятості, аби показати найпривабливіші тонкощі кожної з професій та їх унікальність.

Для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією або для тих, хто в сучасних умовах думає змінити рід свого заняття, така інформація зайвою точно не буде.

Oсновний меседж челленджу: «Людина, яка зацікавилась чимось, обов’язково зможе це зробити, потрібно тільки почати діяти, щось змінювати у своєму житті!»

Державна служба зайнятості бажає вам знайти себе у світі професій та отримати роботу, яка приноситиме задоволення!

Ми впевнені: якщо ХОЧЕШ, докладеш зусилля і ЗМОЖЕШ.

А коли визначишся з напрямом – ЗРОБИ ЦЕ!

Вже представлено більше 200 відеороликів за 119 професіями, зокрема: це ролики  про баристу, манікюрницю, поліцейського, ветеринара, швачку, піцайоло, пожежного-рятувальника та багато інших.

Переглянути відео ролики можна на ютюб-каналі за посиланням: 

https://www.dcz.gov.ua/video/64


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь