Весна – пора масштабних прибирань
Дата: 29.04.2021 13:03
Кількість переглядів: 919
Весна – пора масштабних прибирань в оселі та на вулиці, і найбільше клопоту мають власники приватних будинків. Чи повинні вони наводити лад ще й на території, яка знаходиться за межами їх земельної ділянки?
Для мешканців багатоквартирних будинків питання прибирання прибудинкової території не стоїть, бо цим зазвичай займаються підприємства з благоустрою або ОСББ. А ось у випадку з власниками приватних садиб усе не так однозначно. Адже територія, що межує з їх присадибними ділянками, є власністю громади. Тож хто має утримувати цю територію – господар садиби чи орган місцевого самоврядування? У Типових правилах благоустрою території населеного пункту, що набули чинності у лютому 2018 року, є чітка відповідь на це питання:
«Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки».
Втім, господар може укласти з органом місцевого самоврядування договір про утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки. Тоді благоустроєм займатиметься саме цей орган.
Згідно з додатком до типових правил, прилегла територія, утримання якої покладається на власників чи користувачів земельних ділянок, – це не менше 20 метрів від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці. Сюди входять двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини та інше.
Орган місцевого самоврядування має дбати про благоустрій присадибної ділянки й прилеглої території лише у тому випадку, коли ця ділянка офіційно визнана безхазяйним майном.