10:59:31 19.03.2025
Городищенська районна філія Черкаського обласного Центру зайнятості
УВАГА! ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ І ДОРОСЛИХ! ПЛАТФОРМА ДСЗ З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ
Завдяки Платформі з профорієнтації та розвитку кар'єри служби зайнятості Ви можете безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси, а саме:
- якщо Ви тільки починаєте свій кар'єрний шлях (школяр, чи студент): завдяки вчасному тестуванню Платформа допоможе в обранні майбутнього фаху, зорієнтує на кого навчатися або в якій сфері шукати роботу;
- якщо Ви вже працюєте: завдяки тестуванню SoftSkills зрозумієте свої сильні стороні та конкурентні переваги;
- якщо Ви плануєте відкривати власну справу: тестування допоможе зрозуміти, чи маєте хист до підприємницької діяльності;
- якщо Ви раптом втратили роботу або не отримуєте задоволення від професійної діяльності – маєте шанс задуматися чим насправді хочете займатися.
Проходьте тестування онлайн http://profi.dcz.gov.ua/ та дізнавайтеся про себе більше.
За додатковою консультацією пропонуємо звернутися до фахівців Городищенської районної філії ЧОЦЗ.
Відповідно до частини третьої статті 421 Закону України „Про зайнятість населення” роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземця в центрі зайнятості, за умови виплати заробітної плати у розмірі не менш як:
- п’ять мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
- десять мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.
Вимоги до мінімальної заробітної плати не застосовуються у разі отримання дозволу на застосування праці осіб, зазначених у частині другій статті 421 Закону України „Про зайнятість населення”.
Таким чином, обов’язковою умовою отримання дозволу на застосування праці іноземних найманих працівників є визначення у проекті трудового договору (контракті) та укладеному трудовому договорі (контракті) розміру заробітної плати згідно до частини третьої статті 421 Закону України „Про зайнятість населення”.
У разі не встановлення роботодавцем для категорії „іноземний найманий працівник” розміру заробітної плати відповідно до частини третьої статті 421 Закону України „Про зайнятість населення” розгляд заяви зупиняється.
У разі не усунення роботодавцем зазначеного порушення це слугуватиме підставою для прийняття регіональними центром зайнятості рішення про відмову у видачі дозволу на застосування праці іноземця.
На жаль, сьогодні трапляються випадки, коли роботодавці не укладають з працівниками трудові договора, тобто використовують «тіньову зайнятість». Метою таких порушень законодавства є намагання «зекономити» на сплаті податків і зборів. Часто працівники, не задумуючись та не усвідомлюючи наслідків, погоджуються на такі умови.
З 1 липня у співпраці з Державною податковою службою України розпочалися інспекції Держпраці з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, та стимулювання їх до переходу до формальних трудових відносин. Заходи відбуваються відповідно до Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.
Національний план спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік включив два етапи:
• інформаційну кампанію про переваги офіційного працевлаштування та ризики використання незадекларованої праці;
• інспекційну кампанію серед роботодавців, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці.
Під час першого етапу, що тривав 6 місяців поточного року, інспектори праці проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування.
З 1 липня розпочався другий етап кампанії. Тепер у полі зору роботодавці, які продовжують ухилятись від декларування найманих працівників.
Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України розмір санкції за порушення законодавства про працю складає 10 мінімальних заробітних плат, що у 2021 році становить 60 000 грн.
Водночас, вчинення такого порушення повторно протягом двох років обійдеться роботодавцеві вже у 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, що складатиме 180 000 грн.
Запитання: Чи може молодь отримати грант від держави, не будучи наразі підприємцями?
Відповідь: Так, звичайно. Існує ряд програм, які підтримують молодіжні ініціативи та стартапи, зокрема від держави.10:57:33 19.03.2025
10:56:44 19.03.2025
Популярні питання до Служби зайнятості від роботодавців
Більшість представників новоствореного бізнесу стикаються з потребою пошуку персоналу вперше, тому якісні консультації спеціалістів Державної служби зайнятості допомагають їм правильно підходити до цього важливого питання.10:55:50 19.03.2025
Ветеранські гранти: вже понад 500 дружин захисників запустили свої бізнес-проєкти
У світі, де кожен день приносить нові виклики, важливо мати можливість втілювати свої мрії і рухатися вперед. Особливо це стосується родин ветеранів, для яких підтримка та можливість розпочати власний бізнес можуть стати важливим кроком до економічної незалежності та внутрішньої стабільності. Це можливість змінити своє життя, наповнивши його новими сенсами і метою. Завдяки ветеранському компоненту урядової програми Власна справа /грант/, багато жінок отримують шанс реалізувати свої бізнес-ідеї та впевнено рухатися вперед.10:54:39 19.03.2025
10:54:33 19.03.2025
Грант на власну справу: чи можна змінити цільове використання коштів?
Продовжуємо рубрику відповідей на найпоширеніші запитання!10:52:49 19.03.2025
Подаючись на грант, чітко визначайте мету вашого бізнесу.
Перед поданням заявки, проаналізуйте вашу ідею. Важливо, щоб обладнання, яке ви плануєте придбати, дійсно сприяло розвитку бізнесу та створенню нових робочих місць. Ретельно ознайомтесь із умовами програм Вивчіть нормативну базу і відповідально ставтеся до її дотримання. Демонструйте обізнаність і впевненість у своїй ідеї. Під час співбесід комісія звертає увагу на ваше розуміння бізнес-процесів та реалістичність прогнозів. Інвестуйте у свою команду. Памʼятайте, що успіх вашого бізнесу залежить від людей, які з вами працюють. Будьте чесними та відкритими. Чесність у підготовці бізнес-плану та прозорість у використанні коштів - це ключові фактори вашого успіху16:34:15 09.01.2025
16:33:07 09.01.2025
«Єдине вікно послуг» – отримуйте допомогу легко і швидко!
Державна служба зайнятості створила сервіс, який об’єднав близько 500 програм підтримки для:16:32:20 09.01.2025