Термінове інформаційне повідомлення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ
ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В
ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Термінове інформаційне повідомлення № 7
станом на 24 червня 2026 року
В посівах сої відмічено початок відродження гусениць чортополохівки (сонцевик будяковий). Це всеїдний небезпечний шкідник, гусениці якого завдають величезної шкоди посівам. Вони харчуються листям, скелетуючи його і об'їдаючи до самих прожилок, обплітають листя павутинням, утворюючи гнізда, і швидко поширюються по полю, що може призвести до знищення посіву та значного зниження врожаю.
Протягом сезону може розвиватися від 2 до 3 поколінь метеликів чортополохівки, тому загроза може зберігатися з червня по вересень.
Заходи захисту просівів необхідно починати, якщо на 1 рослину припадає 2-3 гусениці, або якщо вони пошкоджують понад 10-15% листової поверхні.
Посіви сільськогосподарських культур обробляють препаратами рекомендованими у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з діючою речовиною : імідаклоприд+ лямбдацигалотрин, хлорпірифос та інші.
Обробітки пестицидами, згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.
Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати Голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Начальник управління
фітосанітарної безпеки Віктор ЖОВНІР
Заступник начальника відділу
захисту рослин, фітосанітарної
діагностики та прогнозування Ірина ІЩЕНКО