Городищенська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Оголошення про сплату податку на землю

Дата: 20.06.2025 09:45
Кількість переглядів: 113

Шановні користувачі, орендарі та власники земельних ділянок!

Відділ земельних ресурсів  Городищенська  міська територіальна громада повідомляє Вам про обов’язковість сплати земельного податку та орендної плати!

Так, відповідно п. 14.1.72. Податкового кодексу України (ПКУ) земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок, а також постійних землекористувачів, окрім пільгових категорій населення визначених п. 281.1.ПКУ, а саме:

  • інваліди першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.Фото без опису

Слід зауважити, що відповідно п. 281.2. ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання.

Згідно п. 14.1.136. ПКУ орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності теж є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4. ПКУ).

За несплату земельного податку та орендної плати ви, в першу чергу, несете відповідальність перед Законом, а також наносите збитки місцевому бюджету, основним джерелом наповнення якого, на сьогоднішній день, є збір за користування землею.

Пам’ятайте, що від вашого розуміння та дотримання вимог чинного законодавства залежить оздоровлення ваших дітей, соціальні виплати, благоустрій громади, утримування закладів шкільної та позашкільної освіти та ін.

Для проведення звірки даних про користувачів та власників земельних ділянок просимо звертатись до відділу земельних ресурсів Городищенської місбкої територіальної громади . Громадянам мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та у разі наявності пільги, документ, що посвідчує право на її використання.

Списки користувачів та власників земельних ділянок, які не сплачують податок на землю, передаватимуться до Державної податкової інспекції для нарахування штрафних санкцій.

Невиконання інших зобов’язань землекористувачів розглядатимуться в судовому порядку.

Для отримання  банківських реквізитів  по сплаті земельного податку та орендної плати  вам потрібно  звернутися  відділ земельних відносин екології та раціонального природокористування.

 

М.Городище

Площа Миру № 10 /1

( земельний  відділ)

 

Наголошуємо, що оплату земельного податку, орендної плати необхідно провести до 31.08.2025р. 

 Сподіваємося на розуміння та своєчасну оплату.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь