Асоціація міст України
ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
"ОЩАДНИЙ ДІМ"
Архів новин міста

НОВА КНИГА ВОЛОДИМИРА ЧОСА


 Нещодавно вийшла у світ чергова праця нашого земляка, письменника, журналіста, Почесного громадянина міста Володимира Чоса «Мої прекрасні земляки».

 Ця невеличка книжечка, умістила в собі цікаві, змістовні і по своєму теплі і невимушені нариси про життєвий і творчий шлях наших земляків, яких ми усі добре знаємо. Це люди праці, мистецтва, бізнесу, творчості і спорту. Всі такі різні… Але усіх їх об’єднує одне. Це велике і непереборне бажання працювати для людей, для громади, щоб зробити наше з вами життя хоча б трішки радіснішим і щасливим.

 У книзі Ви, шановні читачі, знайдете розповідь про Михайла Вітра та Галину Ковтун, Дмитра Пожара та Анатолія Гладкого, В’ячеслава Яржинського та Миколая Мохнацького. Даруйте, усіх не перелічити…

 Показово те, що автор особисто знайомий з кожним, про кого згадує у книзі, пишається тією дружбою і цінує теплі і приязні відносини які вона дарує. А тому його нарис є не оповіддю, почутою із третіх вуст, а справді живим словом, багатим і художньо довершеним.

 Придбати книгу можна у приміщенні кредитної спілки «Кредит-Союз» за адресою м. Городище, вул. Миру, 54
Турнір пам’яті


 Нещодавно у спортивному комплексі «Колос» відбувся волейбольний турнір присвячений пам’яті Олександра Андрійовича Дорошенка, нашого земляка, який тривалий час займався цим цікавим видом спорту і навіть очолював федерацію волейболу Городищенського району. Змагання організовано за сприяння друзів, знайомих, колег Олександра Андрійовича. Участь у турнірі взяла місцева команда, а також наші гості з с. Старосілля та Байбузів.

 У ході напруженої боротьби перше місце посіла команда с. Старосілля, на другому городищани, а бронза дісталася волейбольній команді Байбузів.

 Переможці турніру відзначені медалями.
ЗАРАДИ МИРУ І ПЕРЕМОГИ


 4 квітня, у центрі нашого міста, на майдані, перед районним Палацом культури відбулася акція «Велика Українська Хода». Організатор акції - волонтер, громадський активіст, Катерина Валевська, яка подорожує українськими містами і містечками, збираючи національні прапори з побажаннями та написами простих людей.

 Мета акції – вшанування пам*яті жертв Революції гідності, героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які загинули під час проведення антитерористичної операції. Прапор нашого міста став цього дня 149-м за рахунком. Ця акція знаменує собою єднання усіх нас заради миру, справедливості та перемоги.

 - Моя місія, дарити людям віру у свої сили, у перемогу. Наша зброя – це духовність і з цим ми переможемо, - наголосила Катерина Валевська звертаючись до городищан.
Серйозна комедія нашого життя


 Справжнім тріумфом завершилася минулої суботи вистава «Фараони» за мотивами однойменної п'єси Олексія Коломійця.

 Мало того, що цього дня, зал районного палацу культури був заповнений вщерть. Доводилося навіть ставити додаткові місця, аби умістити усіх бажаючих переглянути неперевершене театральне дійство.

 Справді, вистава, поставлена на високому професійному рівні, гра акторів заслуговує найвищого визнання, і це, враховуючи те, що більшість із них, звичайні люди, які до цього не мали ніякого відношення до театрального мистецтва і акторської гри. Але любов до живого слова, до світу невичерпної фантазії і експерименту, до бажання зробити людям приємне, зробили свою справу. Успіх як кажуть на лице. Витончене та неперевершена гра, дотепні діалоги, колоритні типажі, створені місцевими аматорами сцени, жива українська мова, кумедні ситуації у які щоразу потрапляють герої, усе це ще довго пам*ятатимуть глядачі. Їхній неабиякий талант, по праву визнаний і належно пошанований щирими оплесками, зачарованими поглядами і веселим щиросердним сміхом багато чого вартий.

 Маємо надію, що ця перша ластівка у вашому доробку, шановні артисти, не стане останньою. І що зовсім незабаром, ми, щирі поціновувачі вашого таланту, станемо свідками вашого наступного шедевру. Адже те що ви робите, що ви даруєте нам має неабияку вагу і художню цінність.
ВІВАТ ЧЕМПІОНУ!


 На початку березня у м. Києві у легкоатлетичному манежі Державної школи вищої спортивної майстерності відбувся чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮСШ з двоборства та п*ятиборства в приміщенні.

 Городищанин Панас Зінченко впевнено виграв потрійний стрибок і біг на 60 м., посів перше місце з легкоатлетичного двоборства, та став чемпіоном України у своїй віковій категорії. (2001 рік та молодші). Нашого чемпіона відзначено медаллю, яку вручив йому президент Федерації легкої атлетики м. Києва Віктор Грінюк.

 Тренер Панаса Ірина Пестенкова відзначає неабияку цілеспрямованість юнака, працездатність, уміння чітко бачити перед собою мету і, що головне, наполегливо її досягати. Усе це разом, а також, відмінні психо-фізичні дані та, майже щоденні тренування, дають такий результат.

 Вітаємо нашого чемпіона - Панаса Зінченка, зичимо йому міцного здоров*я, успіхів у навчанні і нових спортивних звершень.
«Брате-друже мій єдиний Семене!»


 Генії не обирають ні часу народження, ні місце. Кажуть, що усе вирішується на небесах. І то є незаперечна і вічна істина. Тарас Шевченко і Семен Гулак-Артемовський. Зрозуміло, що вони не могли не зустрітися. Як земляки в першу чергу, як таланти, які один до одного завжди тягнуться…


11 березня у районному музеї С.С. Гулака-Артемовського відбулася літературно-мистецька година «Їх благословила доля славою святою» присвячена дружбі наших відомих земляків Тараса Шевченка та Семена Гулака-Артемовського доля яких тісно була пов»язана з нашим краєм.

 Участь у заході взяли студенти ВСП «Городищенський коледж» УНУС, директор літературно-меморіального музею письменника Івана Ле Алла Сухорученко, провідний екскурсовод музею С.С. Гулака-Артемовського Олена Заболотна, викладач української мови та літератури Оксана Петренко, художній керівник коледжу Світлана Грицай. У рамках заходу студенти коледжу Ростислав Шведенко, Олександра Волощенко, Наталія Грубська та Андрій Ткач декларували вірші Великого Кобзаря. Також присутні прослухали запис відомої козацької пісні «Стоїть явір над водою» та цікаву і повчальну історію великої дружби наших славних земляків.
Шановні землевпорядники!

 Щиро вітаю усіх, хто обрав своєю професією працю на рідній землі, хто турбується про її стан та родючість, про її сьогодення і майбутнє, з професійним святом!

 Важко переоцінити внесок землевпорядників у забезпечення раціонального використання і охорону земельних ресурсів.

 У ваших лавах - не просто компетентні фахівці, а ще - мужні, сильні, сміливі люди, віддані справі, яку обрали за покликом серця.

 Переконаний, що ваш високий професіоналізм та наполеглива щоденна праця й надалі сприятиме зміцненню землевпорядної служби та буде запорукою її успішного розвитку.

 Доброго здоров'я вам і вашим родинам, невичерпної енергії, наснаги, нових здобутків в ім'я Української Держави.

 Щастя, благополуччя, миру, злагоди і добробуту!


З повагою,

міський голова                  Володимир Мирошник
 У місті тривають роботи з відновлення водопостачання. На даний час, силами КП «Комунальник» за сприяння міської ради проводяться відповідні роботи з укладення нової труби по вул. Мамая. Це дасть змогу суттєво поліпшити водопостачання у районі вул. Нової, Франка та провулку Піонерському.
 Триває громадське обговорення пропозицій щодо перейменування вулиць та провулків нашого міста. Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», органи місцевого самоврядування та виконавчої влади мають здійснити заходи щодо перейменування вулиць та провулків у місті.

 На даний час, в ході громадського обговорення, до Городищенської міської ради вже надійшло декілька звернень від громадян з пропозиціями щодо нових назв вулиць та провулків міста, які розміщені на офіційному сайті міської ради. Шановні містяни! Активно долучайтеся до громадського обговорення та висловлюйте свої думки і пропозиції щодо нових назв вулиць та провулків міста.
Від сесії до сесії.

 25 лютого відбулася 4 сесія міської ради VII скликання. На початку роботи сесії заступник голови міської виборчої комісії Людмила Дорошенко інформувала про складання депутатських повноважень Анатолієм Вибриком у зв’язку з затвердженням його на посаді першого заступника міського голови. Наступним за черговістю по списку є Віктор Порожняк, якого було зареєстровано депутатом міської ради. У сесійній залі новообраний депутат склав присягу, та отримав тимчасове посвідчення.

 Секретар міської ради Андрій Оверченко інформував депутатів щодо внесення змін до Регламенту міської ради у зв’язку зі змінами в законодавстві, (щодо поіменних голосувань) та приведенням його до вимог чинного законодавства, а також щодо утворення тимчасової комісії міської ради по перейменуванню вулиць міста до складу якої увійшли депутати Марія Мельник, Оксана Сенецька, Лариса Ізвєкова, Роман Козюра та Віктор Томіленко.

 Про внесення змін до міського бюджету на 2016 рік та передачу зобов’язань на проведення видатків по виконанню власних повноважень міської ради інформувала економіст Олена Лебедь. Перший заступник міського голови Анатолій Вибрик інформував депутатів щодо організації проведення приватизації та оформлення права власності житлового фонду спільної власності територіальної громади міста. По ряду інших питань, зокрема земельних¸ інформували депутатів начальник земельного відділу Сергій Сокур, інженер-землевпорядник Сергій Качур. Співдоповідали заступник міського голови Олексій Кириченко, голова земельної комісії міської ради Сергій Скалига, депутати.

 Вів сесію міський голова Володимир Мирошник.
Герої не вмирають!

 20 лютого - пам»ятний день в новітній історії України. Цього дня ми вшановуємо подвиг українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській, під час Революції гідності. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати "Небесною сотнею".

 Вони поклали своє життя за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

 Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися впродовж останніх місяців, не залишили байдужими. Тяжкий шлях уже позаду, але емоції й спогади завжди житимуть у наших серцях. Ці декілька місяців назавжди переписали сторінки історії України.

 Громадськість міста, учасники Революції гідності, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування вшанували пам»ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального знаку.
До уваги юридичних осіб, фізичних осіб підприємців, громадських організацій та жителів міста Городище !

 На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та у відповідності до вимог Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дав історичних подій» та Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.12 р. № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» розпочато громадське обговорення пропозицій щодо перейменування вулиць, провулків міста Городище.

 З детальною інформацією пропонуємо ознайомитись за посиланням: /Розпорядження/
 Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов'язок у Афганістані, при врегулюванні конфлікту в Югославії, інших країнах.

 У рамках заходу, на Пагорбі Слави, біля меморіального знаку Героям Небесної Сотні відбувся мітинг та покладання квітів у пам»ять про загиблих воїнів, за участю голови районної організації ветеранів Сергія Каюкіна, міського голови Володимира Мирошника, 1-го заступника голови РДА Василя Скринника, заступника голови районної ради Миколи Панчишина, представників районного військового комісаріату, трудових колективів, громадськості міста. З нагоди чергової річниці, деяких учасників бойових дій відзначено грамотами районної та міської рад, районної організації ветеранів, а також грамотами Державної прикордонної служби України за вагомий внесок у справі виховання підростаючого покоління, та за активну участь у волонтерському русі. Пам’ять загиблих вшановано хвилиною мовчання.
 З нагоди 72-ї річниці визволення Городищини від фашистських загарбників на Пагорбі Слави відбулося урочисте зібрання та покладання квітів до меморіального знаку.

 Участь у заходах взяли міський голова Володимир Мирошник, 1-й заступник голови РДА Василь Скринник, голова районної ради Інна Ус, заступник голови районної ради Микола Панчишин, голова районної організації ветеранів Сергій Каюкін, та міської -Микола Панасенко, ветерани війни, громадськість міста.

 Цього дня до всіх пам»ятників та меморіальних знаків у місті було покладено квіти в знак глибокої шани до героїв, які полягли у часи другої світової війни визволяючи наш край від фашистського ярма. Хвилиною мовчання вшанували загиблих.

 А нещодавно, голова міської організації ветеранів Микола Панасенко спільно з представниками міської ради відвідали ветеранів війни, привітали їх зі святом, побажали міцного здоров»я, довгих років життя та вручили відзнаку Президента України – медаль, та продуктові набори.

 Доземний уклін Вам, дорогі ветерани!!!
Шановні ветерани, дорогі городищани!

 Прийміть найщиріші вітання з нагоди 72-ї річниці з дня визволення нашого міста від фашистських загарбників.

 Спливають роки і десятиріччя, проте ми завжди з глибокою шаною пам»ятатимемо про мужність та героїзм наших воїнів-переможців у Другій світовій війні.

 Доземний уклін Вам, творцям Великої Перемоги, за мужність, за хоробрість, за віру вашу, за рідну Україну, усім, хто боровся з ворогом на фронтах Другої світової, на окупованій території, хто працював в тилу.

 Бажаю Вам і Вашим родинам мирного неба над головою, міцного здоров»я, довгих років життя і великого людського щастя.


 З повагою,

 міський голова               Володимир Мирошник
 29 січня відбулося засідання третьої сесії міської ради VII скликання. Затверджено звіт про виконання міського бюджету за 2015 рік та штатний розпис працівників апарату міської ради на 2016 рік. Про це інформувала депутатів головний бухгалтер Віта Дудник.

 Депутатами, за результатами таємного голосування, було затверджено Анатолія Вибрика на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а також Олексія Кириченка на посаду заступника, та Михайла Ніколаєнка на посаду керуючого справами виконавчого комітету міської ради. Заслухано звіт директора КП «Комунальник» Петра Харенка щодо використання бюджетних коштів за минулий рік. За результатами розгляду та обговорення звіту, внесено пропозиції та дано відповідні доручення щодо оптимізації роботи підприємства та покращення рівня обслуговування населення міста.

 Розглянуто ряд земельних питань з яких інформував начальник земельного відділу Сергій Сокур та інженер-землевпорядник Сергій Качур. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник.
З нагоди ювілею..

 27 січня святкує свій 90 - літній ювілей Юрій Федосійович Сук. Ветеран, учасник Другої світової війни, Людина з великої літери, нагороджений орденами і медалями, шанована у місті людина.

 Непростий життєвий шлях пройшов Юрій Федосійович. За його плечима нелегке дитинство та юність, війна, труднощі повоєнного часу, відбудова зруйнованого війною господарства. Цього дня вітали ювіляра рідні, близькі, товариші, численні друзі.

 Депутат районної ради , голова районної організації ветеранів Сергій Каюкін, та керуючий справами міської ради Михайло Ніколаєнко завітали до Юрія Феодосійовича, привітали його з ювілеєм, та вручили відзнаку Президента України з нагоди чергової річниці визволення України від фашистських загарбників. Побажали міцного здоров»я, щастя, оптимізму, довгих років життя.

Многая літа Вам, Юріє Федосійовичу!
В єдності ми сила!

 22 січня особлива дата у нашій новій історії. У цей день, 1919 року на Софійському майдані у Києві було урочисто оголошено універсал про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну, єдину Україну.

 У пам’ять про цю подію відбувся мітинг та урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. У церемонії взяли участь перший заступник голови РДА Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, секретар міської ради Андрій Оверченко, представники громадськості, жителі міста.
 Завтра, 22 січня о 12.00, у нашому місті відбудеться мітинг та урочисте покладання квітів до пам»ятного знаку Героям Небесної Сотні (Пагорб Слави) з нагоди Дня Соборності та Свободи України. Запрошуємо взяти участь усіх бажаючих.
«А той третій празник – Святе Водохреща»

 19 січня православні та греко-католицькі християни відзначають Водохреща, або Йордана.

 Це завершальне свято різдвяно - новорічного циклу. Цього дня вода набуває цілющих властивостей. Віддавна посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Нею освячують храми, домівки, тварин, дають пити хворим.

 За давньою традицією церемонія освячення води відбувається під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер.

 У нашому місті ось уже упродовж багатьох років це величне християнське свято збирає та гуртує значну кількість звичайних людей, вірян, усіх охочих долучитися до церемонії освячення води. Потому, найбільш сміливі мали змогу спробувати свої сили та міцність духу пірнувши до крижаної купелі.

 Святковий молебен та церемонія освячення води пройшли цього дня у храмах міста.
 До відома депутатів міської ради: 29 січня 2016 року, об 11.00 годині в приміщенні міської ради відбудеться 3-я сесія Городищенської міської ради VII скликання. Основні питання порядку денного:

 1. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2016 рік.

 2. Про передачу зобов’язань на проведення видатків по виконанню власних повноважень міської ради на 2016 рік.

 3. Про внесення змін до рішення міської ради «Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Городище та села Набоків на 2016 рік

 4. Про скасування рішення міської ради від 29.01.2015 №43-8/VI «Про затвердження ставки акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на території міста Городище та села Набоків».

 5. Про затвердження штатного розпису працівників апарату Городищенської міської ради на 2016 рік.

 6. Про затвердження першого заступника міського голови.

 7. Розгляд земельних питань.

 8. Різне.
 У минулому році актуальним залишалося питання освітлення вулиць. Свого часу Городищенським РЕМом згідно дотримання технічних умов було знеструмлено декілька вулиць міста. На даний час виготовлено проекти на освітлення 25 вулиць міста, частину з яких вже реалізовано. Так, проведено реконструкцію вуличного освітлення вулиць Короленка, Водоп»янова, Дружби Народів, Карла Маркса, Крупської, частини вул. Петровського, Гетьманської, Артема, Довженка, Черняховського. Також, міською радою спільно з КП «Комунальник» проводиться заміна ламп та інші роботи по поточному ремонту ліній вуличного освітлення. Проблема щодо освітлення у місті існує, вона актуальна і буде вирішуватися.
 У місті тривають роботи по розчистці вулиць та провулків від снігових заметів. Станом на 13 січня на роботах було задіяно 7 одиниць техніки КП «Комунальник», а також техніка, яка перебуває на утриманні приватних підприємців.

 Робота над розчищенням доріг у місті триватиме й надалі. Міський голова Володимир Мирошник просить жителів міста з розумінням поставитися до тимчасових незручностей які виникли у результаті складних погодніх умов. Свої пропозиції щодо надання допомоги та покращення роботи комунальників та працівників бригади благоустрою просимо надавати за тел.:2-03-11, 2-41-27. Та за тел. 2-20-63 (КП «Комунальник»)

 Для більш ефективної роботи по розчистці вулиць від снігу просимо громадян дотримуватися Правил благоустрою міста у частині заборони складування будівельних матеріалів з боку вулиці, оскільки це суттєво утруднює роботу техніки.
 Напередодні новорічних свят депутати міської ради спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді відвідали дітей з функціональними обмеженнями, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування які перебувають під опікою, дітей учасників АТО, та дітей із сімей які перебувають в складних життєвих обставинах та вручили їм святкові подарунки. Вперше до цієї роботи було залучено депутатів міської ради. Кожен депутат на своєму окрузі відвідав таких дітей, поцікавився їхнім життям та потребами.
Володимира Чоса нагороджено орденом


 В переддень Нового року козацькі генерали Сергій Ковела, Михайло Волков та Яків Мороз нагородили відомого журналіста і краєзнавця Черкащини Володимира Чоса орденом Покрови Пресвятої Богордиці.

 Журналіста нагороджено наказом Верховного отамана асоціації Михайла Шитого «за вагомий особистий внесок у відродження історичних та духовних традицій українського народу та розвиток козацтва». Також Володимиру Чосу присвоїли чергове звання майор козацтва «з правом носіння затверджених погонів, одностроїв, відзнак, козацьких обладунків, спецзасобів і дозволеної зброї».
 18 грудня на центральній площі міста урочисто відкрито новорічну ялинку. У святкових заходах взяли участь жителі міста, представники трудових колективів, учні загальноосвітніх шкіл. До громади зі словами привітання звернувся міський голова Володимир Мирошник . Дітям та учням шкіл вручено новорічні подарунки.
 10 грудня 2015 року відбулося третє пленарне засідання сесії міської ради VII скликання на якому було затверджено звіт про виконання бюджету за 9 місяці 2015 року, затверджено Програму охорони довкілля міста Городища на 2015-2020 роки, внесено зміни до міського бюджету на 2015 рік, продовжено дію ряду програм, термін дії яких спливає у 2015 році.
 26 листопада 2015 року відбулося друге пленарне засідання сесії міської ради VII скликання на якому було затверджено положення про Постійні комісії міської ради, утворено постійні комісії та затверджено їх персональний склад.
 20 листопада 2015 року відбувся ряд заходів у місті з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Зокрема, у Городищі відбулася урочиста хода від Площі Миру до пам»ятного знаку Небесній Сотні. Жителі міста вшанували пам»ять героїв Майдану хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу. У заходах взяли участь міський голова Володимир Мирошник, голова РДА Інна Ус, представники трудових колективів, учасники АТО, громадськість. У читальному залі Центральної районної бібліотеки ім. В.Симиренка відбулася зустріч учнів економічного ліцею з учасниками антитерористичної операції.
 17 листопада 2015 року відбулося перше пленарне засідання першої сесії міської ради VII скликання на якому було заслухано інформацію голови Городищенської міської виборчої комісії про результати голосування з виборів міського голови, депутатів. Обрано секретаря міської ради Андрія Оверченка. Створено робочу групу по підготовці Регламенту міської ради VII скликання.
 25 жовтня 2015 року відбулися чергові вибори до місцевих рад. У виборчих перегонах перемогу здобув зі значним відривом Володимир Мирошник
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

 З 1 липня 2015 року розпочав свою роботу Смілянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Сміла, вул. Свердлова, 96-а, який надає правову допомогу, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

 Право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2001 р. № 3460-VI мають такі категорії осіб:

 1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

 2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

 3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

 4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

 5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими, - на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

 6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, - на правові послуги, передбачені пунктами 1 і 3 частини другої статті 13 цього Закону;

 7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, - на всі види правових послуг;

 8) особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону, до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця;

 9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом;

 10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;

 11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді;

 12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, стосовно питань, пов'язаних з реабілітацією.

 Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

 1) захист;

 2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

 3) складання документів процесуальних характеру.
Смілянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 Місцеві центри забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпеченим учасникам бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих), дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, та ін.

 Для надання безоплатної вторинної правової допомоги залучаються адвокати внесені до Єдиного державного реєстру адвокатів України, які надаватимуть таку допомогу соціально незахищеним категоріям громадян у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Прийом громадян здійснюється за адресою вул. Свердлова 96 А тел. (04733)2-40-47 з 09:00 до 18:00
КОМУНАЛЬНИКИ ПРИДБАЛИ НОВИЙ ТРАКТОР

 Красивий, новенький трактор МТЗ-82.1 з’явився у місцевому комунальному підприємстві «Комунальник». Трактор придбали за кошти, які виділила міська рада Комунальнику для придбання техніки.

 Наявна техніка в КП «Комунальник» стара і часто виходить з ладу, а тепер буде значно легше наводити лад у місті. Ним можна і вулиці замітати, адже в комплекті є спеціальна навісна щітка, і сніг розчищати, і сміття вивозити й т.і.
Володимир Мирошник: «Майдан – це наша історія, а історію свого народу потрібно знати, поважати й пам’ятати її творців»

 Патріотизм, віра у світле майбутнє України, шана до її полеглих синів і всіх, хто відстоював незалежність нашої держави, об’єднали городищан 13 жовтня − напередодні Дня Святої Покрови, що стала покровителькою і заступницею всіх воїнів-захисників та державного свята Дня захисника України. Цього дня було відкрито пам’ятний знак Небесній Сотні, який збудували на Пагорбі Слави.

 Кращі з кращих відстояли права українського народу на Майдані. Ніхто не в праві забути ті дні 2014 року, коли від напруги кров закипала в живлах, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

 На відкритті пам’ятника були присутні міський голова Володимир Мирошник, голова райдержадміністрації Інна Ус, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Скринник, військовий комісар Городищенського району, підполковник Дмитро Стоякін, депутат міської ради Марія Мельник, виконавчий директор Городищенської філії «Кредит-Союз» Микола Малишко, священик української православної церкви Київського патріархату Микола Мохнацький, трудові колективи установ та організацій міста, городищани.

 Відкрили пам’ятник міський голова Володимир Мирошник та депутат міської ради Марія Мельник.

 − Завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Майдан об’єднав у своєму прагненні жити по-новому людей різних поколінь. Люди на Майдані виборювали своє майбутнє. Я вдячний тим патріотам, які розпочали і продовжуються боротьбу за нашу незалежність. Багато роботи ще попереду, але вона обов’язково буде зроблена, і ми всі разом будемо жити в тій державі, яку поважатиме весь світ. Єдність та сила духу допоможуть українському народові здолати всі перепони на шляху до побудови сильної, незалежної держави, − сказав міський голова Володимир Мирошник.

Марія Мельник, як ініціатор будівництва пам’ятника Героям Небесної Сотні, подякувала всім тим, хто допоміг з будівництвом, а священик Микола Мохнацький освятив пам’ятний знак.

 Після закінчення урочистої частини бажаючі мали можливість покласти квіти до пам’ятника.
СВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ МІСТА

 26 вересня рідне місто Городище відсвяткувало свою 966 річницю. О 8.00 відбулося Богослужіння у храмах міста. Вже о 10.00 розпочалися спортивні змагання з різних видів спорту, які тривали до 15.00.

 Також для діток було організовано благодійний кіносеанс у міському кінотеатрі, а любителі мистецтва мали змогу споглядати за юними художниками, які демонстрували свої вміння й навики малювання біля пам’ятника С.С. Гулаку-Артемовському.

 Урочистості з нагоди 966-ї річниці міста Городища «Рідне місто моє над Вільшанкою» розпочалися о 16.00 на літній естраді в міському саду.

 Міський голова Володимир Мирошник привітав жителів Городища зі святом, побажав процвітання, миру й злагоди в родинах та з нагоди 966-ї річниці міста Городища вручив Грамоти Віктору та Налі Панюкам «За особистий матеріальний, моральний, трудовий, агітаційний внесок в діяльність волонтерського руху на Городищині, підтримку Збройних Сил України,сімей учасників АТО, переселенців, за примноження добра на землі», колективу МЦКТ (директор Боршош Галина Володимирівна) «За багаторічну творчу мистецьку, культурно-просвітницьку діяльність, збереження і популяризацію історико-культурного спадку міста, підвищення духовного рівня громади». Грамоти від Городищенської міської ради отримала й обдарована й талановита молодь міста: Качур Аліна – учениця ЗОШ I-III ст. №2, переможниця та призер учнівських олімпіад II та III етапу «За відмінне навчання, зразкову поведінку, вагомий внесок в інтелектуальній розвиток суспільства, активну участь у громадському житті», Жигало Остап – переможець міжнародних конкурсів-фестивалів молодих виконавців «За високі творчі досягнення, особистий внесок у пропаганді національного мистецтва та відродження духовних традицій, виконавську майстерність», Півняк Олександр – учень ЗОШ I-III ст. №3, переможець міських, районних та обласних змагань з легкої атлетики «За високі досягнення спортивних результатів, особистий внесок у розвиток фізкультури і спорту міста». Також Диплом та цінний подарунок отримала родина наймолодшого жителя міста Городища.

 Опісля урочистостей жителі міста насолоджувались святковим концертом, піснями й мелодіями, які їм дарували виконавці театру пісні «Джерела» (м.Київ) та колектив духового оркестру Канівського коледжу культури і мистецтв. Також жителів міста вітали й естрадні виконавці та провідні солісти міста.

 Крім того, бажаючі мали можливість скуштувати польової каші, яку приготували волонтери, кошти з продажу якої збирались для АТОвців. Також в міському парку було розміщено й торговельні ряди, а для маленьких гостей свята працював розважальний майданчик.

 Опісля святкового концерту бажаючі мали змогу потанцювати на молодіжній дискотеці.
Працівники ДНЗ міста приймали вітання з нагоди Дня дошкілля

 25 вересня, напередодні професійного свята − Дня дошкілля, працівники ДНЗ міста приймали вітання від Городищенської міської ради та її виконавчого комітету.

 Міський голова Володимир Мирошник та перший заступник міського голови Анатолій Вибрик привітали колективи дошкільних установ, подарували м’ячі для вихованців закладів та вручили Грамоти «За багаторічну і сумлінну працю, значний особистий вклад у справу виховання підростаючого покоління, чуйність, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята – Дня дошкілля» завідуючій ДНЗ «Веселка» - Божок Ларисі Михайлівні, завідуючій ДНЗ «Зірочка» - Шматковій Марії Вікторівні та завідуючій ДНЗ «Джерельце» - Білан Любові Миколаївні.

 Крім того, завітавши в ДНЗ «Зірочка» очільники міста мали можливість переглянути виставку виробів з природніх матеріалів, яка й була присвячена професійному святу.

 А вихованці ДНЗ «Джерельце», на чолі з своїми вихователями та викладачами, підготували неймовірно тепле й радісне свято до Дня дошкілля.
Шановні жителі міста Городище!

 23 та 24 серпня, з нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України та Дня Прапора України в місті будуть проходити заходи з нагоди святкування цих дат. Тому просимо Вас, шановні городяни, підприємці, керівники та працівники установ прибрати біля свої дворів, магазинів, установ та організацій.

Сподіваємось на вашу свідомість та відповідальність!
ДЕНЬ СКОРБОТИ ТА НАДАННЯ ПОЧЕСТЕЙ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

 22 червня в Городищі відбулися заходи по вшануванню пам’яті жертв війни. Участь у заходах прийняли голова райдержадміністрації Інна Ус, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, перший заступник міського голови Анатолій Вибрик, голова районної організації ветеранів Сергій Каюкін, громадськість та трудові колективи міста. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника на Пагорбі Слави.

 Дата 22 червня для вшанування пам’яті жертв війни визначена не випадково, адже саме цього дня 74 роки тому нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, відкривши лік мільйонам людських жертв, зламаних доль, нездійснених надій та сподівань. Кожна родина втратила батька, сина, брата, матір, дочку, сестру…
ПЕРЕБУВАЮЧИ НА ВОДНИХ ОБ'ЄКТАХ, ПАМЯТАЙТЕ ПРО БЕЗПЕКУ!

 Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку − відпочинок на воді. Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Протягом свого життя кожна людина багато разів буває біля води, купаючись у години відпочинку, переправляючись через ріки та озера тощо. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і плавання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними і загартованими.

 На жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Більше 50 % нещасних випадків у водоймах припадає на дітей.Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати.

 Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

 - правильний вибір та обладнання місць купання;

 - навчання дорослих і дітей плаванню;

 - суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

 - постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих, а також проводити профілактично-роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.

Задля збереження життів жителів міста, міська влада розмістила на водоймах міста попереджувальні таблиці, щодо заборони купання у непристосованих для цього місцях. Шановні городяни, не ігноруйте попереджувальні знаки та не дозволяйте свої дітям плавати та стрибати з тарзанок в небезпечних та в неперевірених водоймах!Не наражайтесь на небезпеку!
У вічність провели Героя Городища

 11 червня, у міському Будинку культури м.Городище відбулася жалобна церемонія прощання з Валентином Пеньковим, який загинув під час ракетно-артилерійського обстрілу з боку російсько-сепаратистських сил у районі донецької Горлівки. Валентин воював у склади одного з танкових підрозділів ЗСУ. На час загибелі йому виповнилося лише 37 років.

 Отримавши повістку, він одразу пішов захищати рідну землю, не ховаючись, не шукаючи приводу залишитися осторонь трагедії, яку доводиться нині переживати українцям.

 Помолитися за Валентина Пенькова прийшли всі священики Городищенського благочиння на чолі з протоієреєм Іоанном Жигалом. Звертаючись до численних жителів, які прийшли проститися з героєм, отець Іван підкреслив, що Валентин виконав найвищий заповіт християнської любові, поклавши власне життя за інших, тому ми маємо надію, що Господь не позбавить його Своєї ласки у Царстві Небесному, а ми матимемо ще одного небесного молитвеника за нашу багатостраждальну землю.

 Коли після чину відспівування труну з тілом загиблого винесли з будинку культури, сотні людей опустилися у глибокій скорботі на коліна.

 − Сьогодні ми проводжаємо у вічність Пенькова Валентина − Героя Городищини, який був вірним сином своєї батьківщини! Який захищав рідну країну, рідну домівку, рідну Городищину, − у своєму слові зазначив міський голова Володимир Мирошник. − Ми дякуємо нашому героєві за те, що він боронив нашу державу. Він не побоявся куль, танків, залпів граді, йшов безстрашним бійцем в запеклий бій і поклав власне життя за визволення Батьківщини від агресора…Дякую матері за виховання Сина-Героя!Низький Вам уклін від всієї громади Городищини!...Вічна пам,ять нашому Герою! Вічна слава всім героям!

 Опісля, труну з бійцем пронесли на руках до меморіалу всім загиблим мешканцям Городища, де похоронна процесія зупинилася, щоби вшанувати усіх полеглих українських патріотів хвилиною мовчання.

 Поховано Валентина Пенькова на міському цвинтарі Городища. Над могилою пролунав Гімн України і салют автоматів.
Нагороджено випускників-медалістів

 З метою відзначення кращих учнів-випускників загальноосвітніх шкіл та економічного ліцею міста Городище, нагороджених золотими та срібними медалями, в рамках випускних вечорів міський голова Володимир Мирошник вручив Грамоти та грошові винагороди випускникам-медалістам.


 Учні, які отримали золоті медалі:


 Гаврилюк Владислав, випускник Городищенського економічного ліцею.

 Вибрик Анастасія, випускниця Городищенського економічного ліцею.

 Гибало Марина, випускниця Городищенської ЗОШ №3 I-III ступенів.

 Горбенко Анастасія, випускниця Городищенської ЗОШ №3 I-III ступенів.

 Саламатіна Анастасія, випускниця Городищенської ЗОШ №3 I-III ступенів.

 Рафальський Владислав, випускник Городищенської ЗОШ №3 I-III ступенів.


 Учні, які отримали срібні медалі:


 Жигало Катерина, випускниця Городищенської ЗОШ №1 I-III ступенів.

 Зубко Ірина, випускниця Городищенської ЗОШ №1 I-III ступенів.

 Кравець Аліна, випускниця Городищенської ЗОШ №2 I-III ступенів.

 Бондаренко Андрій, випускник Городищенської ЗОШ №3 I-III ступенів.
Вітання приймали працівниці ДНЗ «Зірочка» з нагоди виходу на пенсію

 Сьогодні сумний і водночас святковий день для вихованців та колективу ДНЗ «Зірочка» − на пенсію урочисто проводжають вихователів садочка Денисенко Валентину Іванівну, Мороз Наталю Василівну та машиністку з прання та ремонту спецодягу (білизни) Ніколаєнко Софію Василівну.

 Неймовірно тяжко відпускати з садочка людей, які вкладали душу у виховання дітей, які дарували любов, материнську опіку, перші знання й вміння, які виховали не одне покоління містян. Деякі батьки, дітки яких ходять сьогодні в садочок, також були вихованцями Денисенко Валентини Іванівни й Мороз Наталі Василівни. А Софія Василівна забезпечувала комфорт, охайність та чистоту вихованців садочка.

 Тому сьогодні дирекція й весь колектив садочка «Зірочка», організували неймовірно теплий й щирий захід з нагоди виходу на пенсію рідних й дорогих колег.

 Поважаючи працю й відданість професії педагога й працівників садочка, до вітань долучилась і міська рада. За дорученням міського голови Володимира Мирошника, секретар міської ради Андрій Оверченко подякував Валентині Іванівні, Наталі Василівні та Софії Василівні за довгі роки праці та вручив Подяки від міської ради «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди виходу на заслужений відпочинок».
Працюємо на благо міста

 Працівники бригади з благоустрою міської ради працюють кожного дня задля того, щоб жителі міста жили в охайному та чистому місті. Але, чомусь, це не всі поважають. Працівники з благоустрою з самого ранку й до вечора наводять лад у місті. Ремонтують, білять, фарбують, окультурюють клумби, роблять все можливо щоб місто було гарним та чистим. Так, можливо зроблено не все, є об’єкти і території, які потребують ремонту чи прибирання. І причини цього різні, по-перше, недостатня кількість коштів щоб охопити все і зразу, по-друге, відношення самих городян до праці комунальників.

 Так приємно після робочого дня прогулятись до площі Миру, де завжди чисто, де завжди квітують клумби, хлюпоче фонтан навколо якого встановлено нові, зручні лави та є достатня кількість урн для сміття. Завжди чисті й охайні дитячий парк та майданчик.

 Крім того, мерія завжди відкликається на прохання жителів міста допомогти з прибиранням. Нещодавно, завдяки ініціативі небайдужих городян та працівникам бригади з благоустрою міської ради прибрано Жуків цвинтар та стадіон колишнього колгоспу ім.Т.Г.Шевченка.

 Сьогодні (26.05.2015), на прохання гравців, викошено стадіон ФК «Цукровик».

 Зараз тривають роботи з ремонту автобусних зупинок в районі залізничного вокзалу. Одна зупинка відремонтована та пофарбована, інша в процесі фарбування.

 Кожного дня ми намагаємось зробити місто ще кращим, ще гарнішим та охайнішим. Тож сподіваємось і на вас, шановні жителі міста. Адже якщо кожен мешканець приватного сектору чи квартирного будинку, прибере навколо свого будинку, обкосить траву чи облаштує клумбу, рідне місто Городище стане європейським куточком чистоти та порядку, культури та поваги.
Задля безперебійної роботи фонтану

 Окрасою центу міста вже другий рік є фонтан, який працює з весни по глибоку осінь (доки дозволяють погодні умови). Задля безперебійної роботи фонтану, працівниками бригади з благоустрою регулярно проводяться профілактичні та систематичні роботи з очистки фонтану та заміни води. Тому, граючись чи прогулюючись біля фонтану, не дозволяйте своїм діткам вкидати у фонтан листочки, гілки, квіточки і т.і. Все це замулює фонтан і забруднює воду, що призводить до поломок механізму роботи фонтану. Дякуємо за розуміння!

Нагороджено обдарованих учнів міста

 20 травня в залі засідань районної державної адміністрації відбулося нагородження учнів-переможців та призерів учнівських олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

 В рамках виконання міської Програми «Обдаровані діти» на 2012- 2015 рр. та за дорученням міського голови Володимира Мирошника, секретар міської ради Андрій Оверченко вручив Грамотами «За значні досягнення у навчанні» та грошові винагороди 3-м учням навчальних закладів міста:

Галичу Івану, учню 10 класу Городищенського економічного ліцею, нагородженого дипломом III ступеня IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади, переможцю II (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, призеру III (обласного) етапу з фізики, економіки, інформатики; переможцю I (районного) та призера II (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція фінансів, грошового обігу та кредиту);

Теличку Владиславу, учню 10 класу Городищенської ЗОШ I-III ступенів №1 ім.С.С. Гулака-Артемовського, призеру IV (етапу) Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, переможцю I (районного) етапу конкурсу-захисту науково дослідницьких робіт учнів-членів МАН (секція англійської мови);

Остапенко Вікторії, учениці 8 класу Городищенського економічного ліцею, переможниці III (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії та географії, переможниці II (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та історії.

 Висловлюємо подяку батькам дітей та викладачам за виховання та навчання учнівської молоді міста. Бажаємо подальших здобутків, перемог та натхнення.
Можливість дізнатись про походження свого роду та народу є у кожного

 Вивчаючи походження свого роду, нещодавно до нас завітав Аарон Гінзбург (Aaron Ginsburg) з м.Бостон (США). Це громадянин США, який відслідковує місця проживання та поховання своїх предків. В процесі пошуків Аарон дізнався, що його прадід жив в Україні в м.Городище.

 Секретар міської ради Андрій Оверченко, на прохання представників єврейської громади, які проживають на Черкащині та в нашому районі, зустрів гостя міста та показав місця захороненням єврейського народу та місця, які пов’язані з проживанням та діяльністю євреїв в місті. Зокрема, Аарон Гінзбург спільно з Андрієм Оверченком відвідав Єврейське кладовище в Городищі та братську могилу в с.Мліїв, де в 1942 році, під час Другої Світової війни, відбувся масовий розстріл євреїв. Крім того, Аарон мав можливість побачити будівлю колишньої єврейської лікарні, в якій зараз діє Городищенський Військомат.

Довідково:

 Аарон Гінсбург виріс у маленькому містечку Нью́порт (англ. Newport) − місто в штаті Род-Айленд, США, розташоване на острові Акіднек в Атлантичному океані (США). Його батько приїхав в Сполучені Штати в 1921 році разом з матір'ю і сестрами з Росії. Ще з 1990 року Аарон Гінзбург розпочав вивчення походження та місця проживання своїх предків з території Сполучених Штатів. Зрештою родичі були знайдені і в Мінську. Аарон Гінсбург й надалі продовжує вивчення єврейської генеалогії й допомагає іншим. Це й призвело до допомоги у створенні пошукової некомерційної організації «The Friends of Jewish Dokshitsy» (Друзі єврейської Докшиці). Виявляється, що понад 50% від єврейської громади в США були з м.До́кшиці (Dokshitz − місто в Вітебській області Білорусії. Адміністративний центр Докшицького району.)
Із сесійної зали

 14 травня відбулась 46-та позачергова сесія Городищенської міської ради VI скликання, яку провів міський голова Володимир Мирошник. В сесії взяли участь 20 депутатів, які розглянули 23 питання порядку денного. Було затверджено звіт виконавчого комітету міської ради «Про виконання міського бюджету за І квартал 2015 року», який представила начальник відділу обліку і звітності Віта Дудник. Про надання субвенції районному бюджету та внесення змін до міського бюджету інформувала економіст Олена Лебедь.

 Секретар міської ради Андрій Оверченко на розгляд депутатам представив проект рішення «Про місцеві податки і збори на 2016 рік» та проект рішення «Щодо ставки акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі на території м.Городище та с. Набоків». Вказані рішення депутатами було затверджено одноголосно. Для ознайомлення громадськості та внесення пропозицій, зауважень та доповнень, проекти рішень оприлюднені на офіційному сайті міської ради.

 Питання «Про передачу закладів культури м.Городище» та «Про передачу закладів дошкільної освіти м.Городище» на баланс районного бюджету викликали найбільшого обговорення. Відповідно до ст.89 Бюджетного кодексу (зі змінами 28.12.2014 №78-VIII), фінансування вищевказаних закладів віднесено до районних бюджетів. Разом з тим п.20 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України передбачено можливість фінансування таких закладів з бюджетів міст районного значення, селищ та сіл. Такі видатки здійснюються за рахунок міжбюджетних трансвертів з районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування. Таким чином, Бюджетний кодекс передбачає три варіанти фінансування таких закладів:

   1. з місцевого бюджету;

   2. з районного бюджету;

   3. з бюджету селищ, сіл, міст районного значення за рахунок міжбюджетних трансвертів з районного бюджету.

 Так, для вирішення даного питання неодноразово збиралась комісія з питань планування бюджету, фінансів, економічного розвитку (Бюджетна), на засідання якої було запрошено керівників ДНЗ та закладів культури міста та представників районного фінансового управління. У ході засідань було обговорено всі варіанти для того, щоб знайти найоптимальніший і правильний шлях фінансування закладів.

 З огляду на відсутність коштів в міському бюджеті для стовідсоткового фінансування ДНЗ та закладів культури міста, депутатами було прийнято нелегке та не дуже приємне рішення про передачу вищевказаних закладів як юридичних осіб до районного бюджету. Варто зазначити, що цілісний майновий комплекс установ залишається у власності територіальної громади міста, відповідні районні органи управління користуватимуться майном за договором оперативного управління, чи іншим, передбаченим законодавством чином.

 По земельних питаннях інформував інженер земельного відділу міської ради Сергій Качур. Депутатами розглянуто всі питання порядку денного та прийнято відповідні рішення.
Городище відзначило 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі

8 травня о 23:01 відбулась міжнародна акція пам'яті «Перша хвилина миру» з нагоди Дня пам'яті та примирення. На Площі Миру учасники заходу на знак вшанування пам’яті про усіх загиблих українців під час Другої світової війни та на сході України у 2014-2015 роках запалили лампадки «Вогонь Слави».

 Святкування першої хвилини миру − загальноєвропейська традиція. Саме о 23:01 сімдесят років тому набув чинності Акт про капітуляцію Третього рейху.

9 травня з нагоди 70-річчя перемоги у Другій світовій війні над нацизмом у Європі у Городищі відбулися урочистості, вітання ветеранів, заходи з вшанування пам’яті загиблих на війні.

 О 8.30 з відбувся легкоатлетичний пробіг до Дня Перемоги. Як і торік учасники стартували від площі біля залізничного вокзалу. Фінішували на Площі Миру. Після чого учасники взяли участь у святковому мітингу.

 На Пагорбі Слави відбувся багатолюдний мітинг-реквієм. З вітальними словами виступили голова райдержадміністрації Інна Ус, заступник голови районної ради Микола Панчишин, міський голова Володимир Мирошник. По закінченні урочистостей, до підніжжя монументу учасники мітингу поклали квіти.

 По завершенню мітингу в районному Палаці культури ім.С.С.Гулака-Артемовського відбувся святковий концерт «Перемога одна на всіх».

Стадіон колишнього колгоспу ім.Т.Г. Шевченка знову збирає футболістів та вболівальників

 2 травня на відновленому стадіоні відбувся 1 тур чемпіонату Городищкнського району 2015 року. Боротьба за перемогу точилась між командами «Шевченків край» (Городище) – «Садівник» (Мліїв). Перемогу здобула команда «Шевченків край» (Городище) з рахунком 4:0.

 Вітаємо команду з перемогою та бажаємо подальших виграшних матчів.
Святкове дійство з нагоди відкриття фонтану

 1 травня відбулось урочисте відкриття фонтану. Святковий захід розпочався з привітання міського голови Володимира Мирошника, який побажав всім гарного весняного настрою, щастя й добра.

 Присутні мали змогу переглянути виступи гуртківців Городищенського районного Будинку дітей та юнацтва (ГРБДЮ). Танцювальний номер підготували вихованці хореографічного гуртка «Льонок» (керівник Наталія Медвідь), «Веснянками» гостей свята вітав вокальний ансамбль «Росинка» (керівник Олена Гаркуша), а Черкашин Владислав виконав композицію «Ніч яка місячна…». Ведучими заходу були гуртківці художнього читання «Паросток» - Остапова Єлизавета та Сергій Макаров (керівник Наталія Плахтій).

 Також учасники свята мали можливість взяти участь у майстер-класах з виготовлення маківок – нового символу Другої світової війни, а діткам наносились малюнки в патріотичних кольорах України по техніці боді-арт.

 Крім того, маленьких гостей свята міська влада пригостила безкоштовним морозивом.

ДО ДНЯ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!

 До впорядкування й проведення робіт із благоустрою місць, пов'язаних з історією та культурою українського народу, зокрема, поховань невідомих солдатів, братських могил, меморіалів і об'єктів, що увічнюють перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, залучається молодь міста з метою сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, виховання у молодих громадян поваги до національних, історичних і культурних цінностей.

 30 квітня у рамках підготовки до відзначення 70-ї річниці з дня завершення Другої світової війни, студенти 3 курсу гр.Л-31 ВСП Городищенського коледжу Уманського національного університету садівництва спільно з бригадою по благоустрою міської ради наводили лад на Пагорбі Слави.

 Зокрема, працівники бригади побілили стелу пам′яті, на якій студенти коледжу навели фарбою викарбувані прізвища полеглих у боях Великої Вітчизняної війни.

 Серед студентів, на чолі з керівником практики Патєєвою Наталею Володимирівною були: Пащенко Олександр, Теглівець Олександр, Підмогильний Олег, Галич Володимир, Зубков Богдан, Картанов Владислав, Мирошник Олег, Моцак Олег.

 Міська влада висловлює подяку вказаним студентам за допомогу.
 24 квітня біля пам’ятника жертвам Чорнобильської аварії відбулося урочисте покладання вінків та квітів, приурочене до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Колектив працівників міської ради на чолі з міським головою Володимиром Мирошником взяв участь у заходах по вшануванню пам’яті загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Учасники мітингу пройшли від Площі Миру до меморіалу жертв чорнобильської катастрофи.
Дорогі городищенці!

Прийміть сердечні вітання зі Світлим Христовим Воскресінням!

 У цей весняний день премудрості та ласки Господньої, ми відчуваємо свою причетність до великої таємниці вічного життя, що ми − не самотні на цьому світі, бо з нами − Господь. Хочеться, щоб усе людство цінувало той величний подвиг Спасителя, який Він здійснив для перемоги життя над смертю, тріумфу добра над злом, світла над пітьмою, віри − над безнадією.

 Нехай же благодатна звісточка про Воскресіння Сина Божого навідається в кожну душу та оселю, і не тільки словами, але справами любові та милосердя.

 Підносячи молитви до Воскреслого Господа нашого, благаймо Його, щоб Він благословив нашу державу, послав нашому народові духовне оновлення, дарував нам мир, здоров’я, злагоду, достаток. Нехай наші серця завжди будуть наповнені нетлінною пасхальною радістю! Нехай усі наші помисли стануть щирими та добрими, нехай благословляються вони засадами Євангельської Істини.

 Нехай Світло Воскресіння Христового надає нам силу перебороти всі труднощі, які випали на нашу долю та непохитну віру в кращий завтрашній день! У торжестві Великоднього вітання «Христос Воскрес!» бажаю, щоб Ваше життя було чистим, як Святий

 Благодатний вогонь, щедрим, як запашна Великодня паска, яскравим, як колоритна українська писанка.

 Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


 З повагою,

 міський голова                 Володимир Мирошник
З 6 по 15 квітня 2015 року в Городищенському дошкільному навчальному закладі № 4 «Зірочка» триває виставка «Великодні дива»


Великдень − одне з головних в народних традиціях весняне свято.

 Це світле і добре свято несе собою Віру, Надію і Любов. З давніх-давен по довгій і затяжній зимі всі чекали весни, а з нею, і Великодніх свят. Великдень припадає на весняне рівнодення, коли день стає більшим, символізує перемогу Світла над Темрявою, Дня над Ніччю, Тепла над Холодом, Весни над Зимою. Природа в цей час починає оживати – воскресати після зимового сну: скресають ріки, повертаються птахи, дні стають довшими, а Сонце теплішим.

 Теплими та сонячними стали ці дні і у нас в закладі. Першими радісними промінчиками свята, стало відкриття виставки робіт вихованців нашого садочка «Великодні дива». Кожен малюк у своєму малюнку, поробці розказав якого дива він чекає від Великодня і що головне у цьому святі саме для нього.

 Виставка розквітла яскравими Великодніми чудесами Юстинки, Катрусь, Денисків, Ульянки, Діанок, Каролінки, Матвія, Евелінки.

 Отже, святковий настрій тепер гарантований усім хто бачив наші «Великодні дива»!


За матеріалами ДНЗ «Зірочка»
МЕХАНІЗМ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ З 1 ТРАВНЯ 2015 РОКУ


 Що таке субсидія?

 Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг.

 Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

 Кому призначається субсидія?

 Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі — орендар).

 В окремих випадках на підставі рішень комісії райдержадміністрації та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.

 Куди звертатися для отримання субсидій? Які документи потрібно надати?

 Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання):

 - заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою - декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;

 - довідки про доходи — у випадках ,за бажанням громадян, призначення субсидії на основі середньомісячного за шість місяців, що передують місяцю звернення сукупного доходу осіб;

 - договір найму (оренди) житла (за наявності).

 Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання).

 Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені Положенням.

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів без їх звернення. Тобто заяву та декларацію таким особам надавати до органів соціального захисту не потрібно, при умові, що за період призначення субсидії не відбулися зміни в складі сім’ї, соціального статусу, зміни у переліку отримання житлово-комунальних послуг, доходи працездатних громадян.

 Де особа може отримати заяву та декларацію?

Постановою КМУ від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» затверджено форми бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Також Постановою передбачено що підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, повинні забезпечити виготовлення бланків заяви та декларації, і доставку їх споживачам до 15 квітня та до 1 листопада 2015 р.

Форму заяви та декларації можна отримати в районних управліннях соціального захисту населення або самостійно роздрукувати використовуючи Додатки 1 та 2 зазначені Постановою.

Термін надання субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернення громадянина.

За яких умов не призначається субсидія?

 - будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

 - під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).

 Які доходи особа повинна декларувати?

 Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації.

 Субсидія призначається на основі середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

 Якщо субсидія призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.

 Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

 Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Які наслідки подання недостовірних даних особою?

 Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

 Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, на суму, що перевищує 50 тис.грн., шляхом подання відповідних документів.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

 - за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг;

 - якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан;

 - у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість;

 - у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою; - за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла.

 Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним у подвійному розмірі за вимогою органу, що призначив субсидію.


       Управління соціального захисту населення Городищенської РДА
Наведення чистоти та порядку в нашому місті – це свідомий обов’язок громадськості

 Вже стало традицією щовесни по всій Україні проводити місячник благоустрою та приведення у належний санітарний стан територій міст, узбіч, місць відпочинку. Не залишились осторонь і активно долучились до Всеукраїнської акції керівники та працівники державних установ нашого міста, які здійснили колективне прибирання закріплених за ними територій.

 Так, 27 березня працівники Прокуратури Городищенського району здійснювали прибирання прилеглої території по вул. Грушевського та вул. Кірова.

Працівники відділу освіти, фінансового управління Городищенської райдержадміністрації прибрали вул.Об′їздну (обидві сторони) від світлофора до АЗС «АВІАС».

Колективи відділу культури і туризму РДА та редакції газети «Вісник Городищини» прибрали території від перехрестя по вул. Чехова до вул. Залізничної (обидві сторони).

Працівники Пенсійного фонду Городищенського району прибрали на вул. Г.Чорнобиля (в т.ч. сквер по вул. Чорнобиля) на ділянці від переїзду до світлофора. Також до роботи долучились працівники Городищенського відділення Корсунь-Шевченківської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Черкаській області,які провели прибирання обох сторін узбіччя дороги по вул.Чапаєва (від Пагорба Слави до об′їзної). Колектив управління соціального захисту населення Городищенської РДА проводили прибирання прилеглої території по вул. Миру, 118.
Шановні військовослужбовці Національної гвардії України

 26 березня наша держава відзначає День Національної гвардії України, яку було створено у березні минулого року.

 За покликом серця ви стали військовослужбовцями, обрали благородну професію – захищати державу, дарувати людям спокій. Національна гвардія - це гордість нашої держави, в рядах яких служать справжні патріоти. Люди шанують вас за мужність, вірне служіння народу України, готовність прийти на допомогу в складні хвилини. Держава буде сильна лише тоді, коли в самому її серці, зсередини, є надійний захист.

 Особливі слова подяки хочеться висловити тим, хто зараз несе службу і виконує військові обов’язки в зоні антитерористичної операції.

 Прийміть щирі привітання зі своїм професійним святом. Бажаєм міцного здоров'я, успіхів, щастя і благополуччя вам і вашим родинам.   З повагою перший заступник
   міського голови                  А.Б. Вибрик
Чисте місто – наш пріоритет

 Розпочато роботи по благоустрою нашого міста після зими. За вказівкою голови міської ради Володимира Петровича Мирошника, до прибирання територій залучено працівників бригади благоустрою міської ради.

 Так, 25 березня розпочато прибирання на кладовищі біля Грицаєвого мосту. Працівниками бригади по благоустрою прибрано територію кладовища та навколо нього,зрізано старі дерева, проводяться роботи з обрізки та омолодження дерев,розчищено кущові насадження.

 Крім того, нагадуємо за підприємствами, суб′єктами підприємницької діяльності та установами міста, закріплено сквери,площі та території в межах міста, працівники яких повинні постійно підтримувати належний санітарний стан закріпленої території, що включає в себе прибирання сміття, в т.ч. снігу в зимовий період, обкошування трави та бур’янів, контроль за знищенням санітарних рослин.

Довідка:

 ЗГІДНО П.4 ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ МІСТА ГОРОДИЩА:

 1. МЕЖА ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ ДО ОБ’ЄКТІВ І СПОРУД ВИЗНАЧАЄТЬСЯ НА ВІДСТАНІ 50 М ВІД ОГОРОЖІ ПІДПРИЄМСТВА, ОРГАНІЗАЦІЇ УСТАНОВИ;

 2. МЕЖА ПРИЛЕГЛИХ ТЕРИТОРІЙ ДО КІОСКІВ, ПАВІЛЬЙОНІВ, ЛОТКІВ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ В РАДІУСІ 10 МЕТРІВ ВІД КУТІВ СПОРУДИ.

Території повинні бути прибрані до 12 квітня!

 За детальнішою інформацією щодо розподілу територій звертайтесь до міської ради.
Допомога родинам та воїнам-учасникам АТО

 Одним з найактуальніших питань сьогодення – є допомога учасникам антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей (АТО) та членам їх родин.

 Так, з метою підтримки учасників АТО та членів їх родин виконавчий комітет Городищенської міської ради розглянувши заяви громадян, акти обстеження матеріально-побутових умов та інші документи, керуючись ст. ст. 28, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням сесії міської ради №43-12⁄VI від 29.01.2015 року, з метою підтримки учасників АТО та членів їхніх сімей – мешканців міста Городища, виконавчий комітет Городищенської міської ради своїм рішення затвердив надання матеріальної допомоги таким особам:

Черкашина Л.П.,дружина учасника АТО Черкашина Р.Г., отримала матеріальну допомогу в сумі 1870 грн. на рік для відшкодування оплати за харчування дітей: Черкашина В.Р., учня 8-го класу та Черкашина С.Р., учня 4-го класу Городищенської ЗОШ I-III ступенів №2.

Орел С.В., учасник АТО, який отримав матеріальну допомогу в сумі 935 грн. на рік для відшкодування оплати за харчування доньки Орел В.С., учениці 1-го класу Городищенської ЗОШ I-III ступенів №2.

Римський М.В.,учасник АТО, який отримав матеріальну допомогу в сумі 935 грн. на рік для відшкодування оплати за харчування доньки Римської А.М., учениці 6-го класу Городищенської ЗОШ I-III ступенів №2. Крім того, Римський М.В. отримав нецільову матеріальну допомогу в розмірі 1000 грн.

 Загальна сума допомоги станом на 25 березня 2015 року складає 4740 грн.
 Жахлива аварія на залізничному переїзді сталася 22 серпня у Городищі. Близько шостої години ранку зійшли з рейок цистерни з нафтою, яка розлилася і спалахнула. Горіли 11 цистерн разом із локомотивом! Небо затягло чорнющим димом, який бачило усе місто. Палаюча нафта полилася до рівчака для відводу дощової й талої води і нею потекла на приватні житлові будинки. Це було схоже на виверження вулкану, нафта текла по вулиці, ніби палаюча магма. Від високої температури плавився асфальт і спалахували дерева. Налякані люди хто в чому був вибігали з будинків. Раніше подібне бачили тільки у фільмах-катастрофах, де зображували сцени армагедону. До подій у Городищі весь день була прикута увага усієї України. А соціальні мережі в Інтернеті постійно наповнювалися фотознімками і відеоматеріалами від очевидців.

 У повідомленні прес-служби управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Черкаській області зазначається, що під час руху вантажного поїзда № 1468 (35 цистерн і один вагон), який прямував від станції Миронівка до станції Кременчук, сталося сходження з рейок 20 цистерн, 11 з яких спалахнули. Нафта розлилася на площі 1700 квадратних метрів.

 Ліквідовувати надзвичайну ситуацію оперативно прибули вогнеборці з усієї області, а також з Кіровоградщини та Київщини – усього 230 вогнеборців та 46 одиниць техніки. На місці аварії працювала мобільно-оперативна група та штаб управління ДСНС в кількості 25 чоловік, 45 курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Від «Укрзалізниці» прибули 3 пожежних потяги. Весь мікрорайон довелося відімкнути від електрики і газу. У зв’язку з аварією змінили маршрути багатьох пасажирських потягів.

 В ході ліквідації надзвичайної ситуації пожежно-рятувальними підрозділами проводилися пінні атаки та захист від вогню розташованих поруч будівель і споруд. Врятовано 24 напіввагони, 10 цистерн з нафтою, 35 приватних домоволодінь, основну та допоміжні будівлі залізничної станції.

 – Рятувальники діяли професійно. Коли горить цистерна, а на ній стоїть вогнеборці і водою та піною заливають полум’я – це приклад справжньої мужності! – захоплено говорить городищанин Юрій Троян, який разом із десятками інших добровольців сміливо допомагав вогнеборцям.

 І велике спасибі усім простим городищанам! Люди – просто герої! Ніхто не чекав вказівок, а самі бігли боротися з вогнем. Було, що чоловіки бігли в одних трусах і шльопанцях, хапали відра і лопати, закидали піском і землею ту палаючу лаву, що розливалася по вулицях. Земля була така гаряча, що через взуття пекла ноги. Лили воду на ґрунт, щоб приборкати поширення вогню. Збіглися чоловіки з усієї округи. Це прекрасний приклад самоорганізації населення.

 До редакції газети зателефонувала 83-річна Анна Оверченко, садиба якої теж опинилася у небезпечній зоні.

 Безмежно дякує сусідам та навіть зовсім незнайомим молодим людям, які прийшли на допомогу, зупинили поширення вогню.

 В той чорний від диму день особливо проявилися такі світлі риси людського характеру, як взаємопідтримка і взаємовиручка.

 Палаюча нафта, що потекла по меліоративній канаві на 500 метрів від місця аварії, завдала суттєвої шкоди.

 Вогнем знищено 5 житлових будинків і 5 сараїв. Погоріла городина, у декого загинула домашня живність і собаки, що були на прив’язі. Вщент згоріла приватна станція технічного обслуговування автомобілів та офісне приміщення, що розташовані у 20 метрах від головного місця локалізації вогню. На щастя людських жертв і травм немає.

 Для координації дій щодо ліквідації пожежі та наслідків надзвичайної події до Городища приїхав Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський. На місці події були голова райдержадміністрації Микола Дудник, заступник голови райради Микола Панчишин, міський голова Володимир Мирошник. Оперативно вирішувалися всі нагальні питання, зокрема забезпечення технікою. Невистачало тракторів і асенізаторних машин, то попросили у приватних підприємців. Прийшла на допомогу і добровільна пожежна дружина нафтобази. У них є пожежна водойма і мотопомпа, тож для охолодження заливали водою уцілілі цистерни, які аж роздулися від високої температури, надали піноутворюючу суміш для гасіння вогню. Добре що хоч сонце не пекло і не було вітру.

 Майже весь день провели у Городищі голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко та перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова. Пообіцяли, що на найближчій сесії обласної ради, яка відбудеться на початку вересня, будуть спрямовані кошти на ліквідацію наслідків аварії у Городищі. Поки встановлюється сума збитків, черкаські будівельники будуть починати відновлювати оселі постраждалих містян. За завданням Генерального директора «Укрзалізниці» Бориса Остап’юка до Городища прибули будівельні підрозділи Одеської залізниці, розпочали обстеження пошкоджених будинків. В деяких будинках вже давно ніхто не жив. Тому реально без даху над головою залишилися дві сім’ї. Одні постраждалі нині перебувають у дітей, інші в знайомих.

 З вогнем боролися більше чотирьох годин! Станом на 9.50 пожежа була локалізована, а за годину – ліквідована. Невдовзі відновилося електропостачання мікрорайону, через день увімкнули і природній газ. Опівночі всі цистерни за допомогою тягової та кранової техніки відбудовних поїздів було піднято та прибрано з колії. Ремонтники відновили 159 м залізничного полотна і контактну електромережу. Поступово відновився рух потягів по всіх коліях.

 Спеціалісти сказали, що причиною аварії стало пошкодження осі однієї з товарних цистерн на стрілці при в’їзді на станцію, що і призвело до відриву вагонів на швидкості від поїзда. Деякі городищани переконані, що це теракт. Адже два місяці тому так само зійшли з рейок цистерни зі зрідженим газом у Хлистунівці (просто пощастило, що тоді не стався вибух). Ще не встиг розвіятися дим, як на сайті voenkor.info з’явилося повідомлення, що «партизани Новоросії успішно провели операцію на Черкащині». Наступного дня радник міністра МВС України Антон Геращенко зазначив, що на 99 відсотків вірогідності «грандіозна пожежа і пов’язана з нею локальна екологічна катастрофа у Городищі, це терористичний акт вчинений за вказівкою Путіна». Порушена кримінальна справа у зв’язку з аварією вантажного потягу. Городищани і сьогодні жваво обговорюють подію. Кажуть, що на собі відчули, що таке війна і тероризм. У наступні дні багато бажаючих приходили роздивитися понівечені страшним вогнем рейки та сфотографуватися біля обгорілих цистерн, що склалися ніби доміно.
Депутати міської ради за безпеку

 У зв’язку з різким ускладненням внутрішньої та зовнішньополітичної обстановки, виникненням загрози захоплення території України, можливим переведенням національної економіки, діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу, утворення батальйону територіальної оборони Черкаської області виникає потреба в підтримці державних мобілізаційних заходів та забезпеченні територіальної оборони.

 З цією метою 22 липня відбулося засідання 36 позачергової сесії міської ради. Основним питанням стало затвердження міської програми підтримки заходів мобілізації та забезпечення територіальної оборони на 2014 рік. Депутати міської ради прийняли дану програму. Вів сесію секретар міської ради А.В. Оверченко.
 Продовження оздоровчого періоду у ДНЗ «Джерельце» відзначилося незначним зменшенням кількості дітей до 158. В даний період днз продовжував працювати за санаторним режимом утримання дітей та з 4-ох разовим харчуванням. Вартість харчування дітей для збагачення раціону харчування, зокрема, свіжими овочами, фруктами, соками, - збереглася. Протягом липня місяця діти отримали:фрукти (ранній вік - 120 г/д, дошкільний вік - 140 г/д), свіжі овочі (ранній вік - 180 г/д, дошкільний вік – 230 г/д), м’ясо (ранній вік – 56 г/д, дошкільний вік – 92 г/д).

 Протягом липня місяця оздоровчого періоду підтримувався належний стан ігрових майданчиків. Постійно ліквідовувалися недоліки надвірного обладнання; здійснювалося накривання пісочниць спеціально прилаштованими засобами в нічний час та за відсутності дітей на ігрових майданчиках.

 Зроблено повторні обстеження антропометричних даних дітей та порівняно їх із такими ж даними зробленими на початку оздоровчого періоду. Продовжувалися робитися загартовуючі процедури, повітряні, сонячні та водяні ванни з дітьми, згідно вимог та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України під наглядом медичної сестри закладу.

  У днз «Джерельце» забезпечено оздоровлення дітей з малозабезпечених (8 осіб) та багатодітних сімей (18 осіб), які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (1 особа). З 1 липня у дитячий садок було прийнято дитину трьох років, яка прибула з Донецької області.

 Для посилення безпеки життєдіяльності дітей покладено персональну відповідальність:

 - на вихователів вікових груп - за охорону життя і здоров'я дітей під час здійснення навчально-виховного процесу, ігрової діяльності, екскурсій, піших переходів;

 - на медичну сестру - щодо запобігання отруєнню неякісними продуктами, дотримання санітарно-гігієнічних вимог;

 - на методиста – за організацію і проведення навчально-виховної роботи в оздоровчий період та ведення ділової документації.

  Протягом вказаного періоду в плані навчально-виховної роботи відпочинку та розваг дітей було проведено:

 -розваги з повітряними кульками, вертушками, мильними бульбашками «Наш друг – повітря»

 -свято води, поливання рослин, пускання корабликів, купання в басейні «Через те, що без води і ні туди і ні сюди»

 -свято Івана Купайла «Ой на Івана та й на Купала»

 -конкурс на кращий бант, заколку, зачіску.

 -вечір загадок «Щоб загадку відгадати, треба розум спритний мати»

 -малювання картинок, що відображають враження про літо.

 -екскурсія на луг по лікарські трави «В гості до медуниці»

 -дитячі дискотеки

 -прибирання в ігрових куточках, роздягалках, на майданчику
 Поціновувачі солодощів щорічно 11 липня святкують Всесвітній день шоколаду . Свято уперше було придумано французами в 1995 році, набувши згодом поширення у багатьох країнах. Як встановлено сучасною наукою, в шоколаді є елементи, що сприяють відпочинку і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду стимулюють викид - "гормонів щастя", які покращують настрій і підтримують тонус організму. Саме шоколад та вироби з шоколаду , найбільше полюбляють діти.

 Тому, цього дня і в Городищенському дошкільному навчальному закладі №4 «Зірочка» святкували День шоколаду. Гостем свята був веселий та кмітливий Карлсон, який живе на даху. Він разом з малюками залюбки відгадував загадки про солодощі , складали маршрут пошуку солодкого скарбу , грали у веселі , запальні ігри, пускали мильні бульбашки . І врешті – решт знайшли довгожданий солодкий скарб , яким по закінченню свята пригостилися всі малюки. Щасливі посмішки та незабутні враження гарантовано залишаться в пам’яті малюків.
 Генеральною прокуратурою України вживаються заходи щодо недопущення вчинення працівниками органів прокуратури корупційних правопорушень, керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, вчинення інших ганебних вчинків, а також порушення Присяги працівника прокуратури і Кодексу професійної етики, що завдає шкоди авторитету органів прокуратури.

 З метою запобігання та виявлення фактів такої поведінки працівників прокуратури, у Генеральній прокуратурі України створено управління внутрішньої безпеки, в складі якого утворено відділ запобігання та протидії корупції в територіальних прокуратурах, з місцем дислокації працівників у прокуратурах областей, в тому числі в прокуратурі Черкаської області, за яким закріплено функціонування «телефону довіри».

 У прокуратурі Черкаської області для повідомлення та оперативного реагування на отриману інформацію про факти корупції, у робочі дні з 9 до 18 години діє «телефон довіри» за номером 36-67-77, а також 068-835-57-90
Із сесійної зали

 17 червня відбулося пленарне засідання 35 чергової сесії міської ради VI скликання, в якому прийняли участь 20 депутатів. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник. До порядку денного увійшло 31 питання. Основними з яких були питання про передачу зобов’язань на проведення видатків по виконанню власних повноважень міської ради на 2014 рік; про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік; про місцеві податки і збори на 2015 рік; про внесення змін до порядку надання та зміни адрес об’єктам нерухомості в м. Городище та с. Набоків; про встановлення податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки; про внесення змін до Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Городище та с. Набоків; про план роботи міської ради на ІІ півріччя 2014 р. та ряд земельних питань. По даних питаннях інформували спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій.
 13 червня міський голова Володимир Мирошник привітав медичних працівників Городищенського РТМО з професійним святом – Днем медичного працівника, побажав їм міцного здоров’я, професійних успіхів та сімейного благополуччя.

 За баготорічну сумлінну працю, високий професіоналізм в наданні медичної допомоги населенню та з нагоди професійного свята Володимир Петрович вручив грамоти міської ради лікарю загальної практики – сімейному лікареві РТМО Ользі Бальвінській, завідуючій відділенням загальної практики сімейної медицини РТМО Тетяні Яненко, лікареві-невропатологу РТМО Наталії Дубіцькій, лікареві-урологу РТМО Юрію Помазану.

 Подяками міської ради відзначено лікаря загальної практики – сімейного лікаря РТМО Тетяну Юріну, сестру медичну загальної практики – сімейної медицини РТМО Раїсу Котляр, сестру медичну психіатричного кабінету РТМО Світлану Себро, лікаря-психіатра РТМО Раїсу Бондаренко, лікаря-отоларинголога РТМО Володимира Сіренка.
 30 травня для випускників пролунав останній дзвінок, він сповістив про закінчення шкільних років. Це свято є водночас і сумним, оскільки випускники вже не повернуться в рідні шкільні стіни, більше не сядуть за парти, вони перегорнули сторінку дитинства, і веселим, адже розпочалося літо – пора веселощів, цікавих пригод, сонця та тепла, Городищина виростила і дала цього року путівку в доросле життя понад двом сотням юнаків та дівчат.

 На стежину самостійного життя ступили випускники трьох міських загальноосвітніх шкіл та Городищенського економічного ліцею.

 Дуже приємно, що цього року серед випускників міських навчальних закладів одинадцять медалістів.
 23 травня 2014 року , вихованці Городищенського ДНЗ № 4 «Зірочка» стали учасниками районного спортивного свята «Спорт – єднає всіх». Діти на чолі з інструктором з фізичного виховання – Салтановою Ольгою Іванівною демонстрували свої фізичні здібності , рухові уміння і навики, морально – вольові якості.

 Під час проведення майстер-класу з фітболу , який є сучасним напрямком у фізкультурній роботі нашого закладу , діти із задоволенням виконали ритмічні вправи , які сприяли вихованню в них цінних вольових якостей – завзятості, наполегливості, винахідливості, мужності.

 Зі словами вітання та солодкими подарунками, до дітей звернулись : начальник відділу освіти Городищенської райдержадміністрації Хронік Т.Є., керівник апарату виконавчого комітету Городищенської міської ради Ніколаєнко М.М., начальник сектору сім’ї, молоді та спорту Городищенської райдержадміністрації Залозний В.В., побажавши майбутнім спортсменам здоров'я , успіхів та високих спортивних досягнень.
 17 травня в Городищі відбулося міжнародне мистецьке свято «Садок вишневий коло хати», в якому прийняли участь близько 30 колективів художньої самодіяльності.

 Розпочалися заходи біля пам’ятника С.С. Гулака-Артемовського. Зі святом всіх присутніх та учасників привітали міський голова Володимир Мирошник та начальник відділу культури Людмила Ровінчук.

 В урочистостях прийняли участь і поважні гості – перший заступник голови обласної ради Людмила Кравцова, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, голова райдержадміністрації Микола Дудник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, академік, голова Всеукраїнського товариства імені Тараса Шевченка АР Крим Петро Вольвач. Організатори та гості свята поклали квіти до підніжжя пам’ятника С.С. Гулака-Артемовського.

 Учасники свята урочистою ходою під Державним Прапором пройшли до міського саду, де громади району представили столи достатку, а народні умільці – свої вироби. Аматорські колективи та сольні виконавці Черкащини на літньому майданчику демонстрували для глядачів свої номери.

 Незважаючи на періодичний дощ, свято вдалося та тривало до вечора.
Вшанували переможців

 Травень приносить велике свято, яке відгукується болючими спогадами у серцях людей. Із вдячністю ми низько вклоняємося усім, хто у страшні часи Другої світової війни мужньо боролися за мирне небо над Україною і спокій у наших родинах.

 У Городищі підготовка до відзначення Дня Перемоги розпочалася задовго до цієї знаменної дати. Так, силами бригади благоустрою та закріплених організацій було приведено в належний стан місця військових поховань, братських могил та інших об’єктів. Найбільший об’єм роботи виконано на Пагорбі Слави та прилеглій території.

 Нагадаємо, що цього року на Пагорбі Слави встановлено додаткові гранітні плити, на яких викарбувано імена полеглих воїнів, що загинули визволяючи наше місто. Довгі роки вони залишалися невідомими солдатами і тільки нещодавно були повернуті з небуття пошуковою роботою ветеранських організацій. Крім того, викарбувано ще кілька прізвищ ветеранів – вихідців з Городищини, що померли вже у мирний час.

 Вже традиційно в переддень свята голова міської організації ветеранів Микола Панасенко та працівники міської ради, за дорученням голови райдержадміністрації Миколи Дудника, заступника голови районної ради Миколи Панчишина та міського голови Володимира Мирошника відвідали ветеранів війни, учасників бойових дій та солдатських вдів за місцем проживання та привітали їх з Днем Перемоги. Надзвичайно приємним при цьому було вручення ветеранам вітальних листівок та подарунків, наданих народним депутатом України Геннадієм Бобовим.

 Навчальні заклади міста також активно долучилися до участі в заходах по відзначенню Дня Перемоги. Проведено зустрічі з ветеранами війни, тематичні заходи на Пагорбі Слави та обеліску полеглим воїнам в мікрорайоні залізничного вокзалу.

 Напередодні великої дати на Чубівці вшанували героїв найстрашнішої в історії людства війни. Пам’ятний захід провели біля обеліска. Були присутні голова міської організації ветеранів Микола Панасенко, секретар міської ради Андрій Оверченко та депутат міськради Марія Мельник.

 9 травня у Городищі на Пагорбі Слави відбувся багатолюдний мітинг-реквієм, присвячений 69-й річниці Перемоги. З вітальними словами виступили голова райдержадміністрації Микола Дудник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, міський голова Володимир Мирошник, районний військовий комісар Олександр Салоух, ветеран війни Яків Пасічник. Громадську панахиду за загиблими в роки війни та мирний час відслужив благочинний Городищенського району, протоієрей Миколай Мохнацький. По закінченні урочистостей, до підніжжя монументу учасники мітингу поклали квіти.
ДУМКА ГРОМАДИ ПРО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВИЗНАЧАЛЬНОЮ

 29 квітня міський голова Володимир Мирошник провів засідання 34 сесії міської ради VІ скликання за участю голови районної державної адміністрації Миколи Дудника, заступника голови районної ради Миколи Панчишина, начальника відділу архітектури та містобудування РДА Костянтина Філоненка, стажиста на посаді прокурора прокуратури району Катерини Лозової.

 Було затверджено звіт начальника відділу обліку і звітності Віти Дудник про виконання міського бюджету за І квартал 2014 року. Доходи загального фонду склали 2132181 грн. і перевищили видатки на 126605 грн., спеціального фонду – 827186 грн. із перевищенням видатків на 705317 грн.

 Про надання субвенції районному бюджету та внесення змін до міського бюджету інформувала економіст Олена Лебедь. Зокрема, районному бюджету делеговано видатки на фінансове забезпечення районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в сумі 15000 грн.

 Депутати затвердили запропоновані на розгляд секретарем міської ради Андрієм Оверченком Програму соціально-економічного розвитку на 2014 рік, зміни до рішення «Про місцеві податки і збори на 2014 рік», проекти рішення «Про місцеві податки і збори на 2015 рік» і змін до Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Городище та с. Набоків.

 Інженер-землевпорядник Сергій Качур озвучив пропозиції із 32 земельних питань, які було прийнято майже без обговорення.

 Зате не бракувало полеміки під час розгляду заяви депутата Віктора Томіленка щодо Порядку надання та зміни адреси об’єктам нерухомості в місті Городище та селі Набоків (його розміщено на офіційному сайті Городищенської міської ради; шукати в такій послідовності: «Документи» -- «Регуляторні акти» -- «Регуляторні акти, що прийняті»). Пропозицію скасувати вимогу, передбачену розділом 3 Порядку, щодо прийняття зміни назви вулиці лише після позитивного рішення на загальних зборах її жителів (більше 50% від загальної кількості повнолітніх мешканців, які проживають (зареєстровані) на цій вулиці) не було підтримано. Натомість винесено на громадське обговорення альтернативну можливість: шляхом подвірного опитування та в разі збору підписів більшості повнолітніх жителів вулиці, згідних на таке перейменування. Таким чином, думку громади буде обов’язково враховано.

 Депутати задовольнили подання прокурора району щодо скасування рішення виконавчого комітету міської ради від 01.04.2014 №77 «Про дозвіл на здійснення ярмаркової торгівлі по вул. Героїв Чорнобиля м. Городище ФОП Цимбал Т.В.». Розглянули й питання розміру та порядку преміювання керівного складу міської ради (його ініціювала депутат Галина Діхтяр), літнього оздоровлення в міських дошкільних навчальних закладах (депутат Любов Білан) тощо.

 Голова райдержадміністрації Микола Дудник виявив зацікавленість у співпраці з органами місцевого самоврядування, зокрема з міською радою, яка представляє інтереси близько третини населення району. Микола Миколайович повідомив про намір всерйоз зайнятися легалізацією робочих місць та іншими резервами наповнення бюджету, висловив власні міркування в контексті розгляду деяких питань порядку денного.

Олег ПОКАСЬ
 25 квітня колектив працівників міської ради на чолі з міським головою Володимиром Мирошником прийняв участь у заходах по вшануванню пам’яті загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Учасники мітингу пройшли від Площі Миру до меморіалу жертв чорнобильської катастрофи.
Зробимо Городищину чистою!

 12 квітня відбулася міська акція у рамках національного проекту «Зробимо Україну чистою». Не зважаючи на дощову погоду, двадцять ативістів-добровольців, не чекаючи команди зверху, як звикли це робити багато інших, вийшли на прибирання одного з лісових масивів.

 Але дана акція має принципову відмінність від інших подібних заходів. По-перше, як і зазначалось, вона є добровільною. По-друге, це скоріше екологічно-просвітницька акція. Учасники не просто скидали все взяття у один мішок, але також і сортували його. При цьому пластикові пляшки з-під напоїв та жерстяні баночки були передані для утилізації на пункт прийому.

 При цьому яскраво проявились проблеми забруднення наших лісів. Насправді вони уже переповнені сміттям і давно перетворилися на повноцінні філіали смітників. І якщо ми зараз не зупинимо їх брутальне забруднення, то завтра віч-на-віч зустрінемось із екологічною катастрофою, будучи змушеними їсти продукти вирощені на пластикових полях і нафтовій воді. Більшість звикли звинувачувати у наших проблемах органи місцевого самоврядування. Але ж ми самі створюємо ці проблеми!

 Безумовно, міській і районній владі, а також нам усім разом доведеться вирішити кілька проблем: встановлення контейнерів і урн, інформаційно-екологічна просвіта населення, співпраця з утилізаторами та переробниками, очищення вулиць, парків, лісів.

 Тож давайте уже сьогодні не будемо дозволяти собі викидати сміття у непередбачених для цього місцях, а також не будемо закривати очі на несанкціоновані дії інших.

 Зробимо Городищину чистою! Повірте, разом ми це можемо!
 Вирушаючи до лісу чи річки, їдучи дорогою, ми бачимо невтішну картину – стихійні сміттєзвалища, які «розмножуються і ростуть», ніби гриби після дощу. Нажаль, сміття зносять не гості, а жителі міста. Хронічних «сміттєносіїв» не лякають штрафи, не переконують заклики до їхньої громадянської «свідомості». На місці одного прибраного стихійного смітника через кілька місяців постає ще більший, а поруч із ним – ще один, або й кілька… Важко сказати, чим керуються такі «свідомі» люди, забруднюючи природу та природні багатства, а потім самі ж користуються нею. Невже ми дожили до такого, що після нас хоч потоп??? Ми так активно переживаємо за нашу державу, збираємось до Європи, а перший крок до цього – поводження з побутовими відходами по-європейськи. Схаменіться! Давайте почнемо будувати Європу зі своєї малої батьківщини, а європейця виховувати в собі.
 12 квітня в Городищі пройшов І етап Всеукраїнської спартакіади серед депутатів місцевих рад. У змаганнях прийняли участь депутати Городищенського, Жашківського, Лисянського та Корсунь-Шевченківського районів. Право підняти Державний Прапор отримав депутат Городищенської міської ради, член волейбольної збірної команди депутатів місцевих рад Черкаської області, переможець у складі команди області минулорічної спартакіади серед депутатів місцевих рад Борис Онопрієнко.

 Згідно регламенту, змагання проводились з таких дисциплін: волейбол, міні-футбол, настільний теніс, шахи та шашки. Наша команада гідно виступила в настільному тенісі- перше місце посів Віктор Сенкевич (депутат Хлистунівської сільської ради), у змаганнях з волейболу збірна команда депутатів Городищини посіла друге місце, а з міні-футболу – третє.
Д О В І Д К О В А

І Н Ф О Р М А Ц І Я

У В А Г А !

З метою оперативного вирішення усіх питань, пов’язаних із соціальним захистом і підтримкою сімей із Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, в Городищенській міській раді діє телефонна «Гаряча лінія» 2-24-27 контактна особа:

Оверченко Андрій Володимирович

(067-474-28-01)

також, за потреби, можливо скористатися телефоном „ Гарячої лінії” Городищенської райдержадміністрації

2-16-78

Контактна особа: Кураса Людмила Володимирівна

( 097 314 28 60)
Не перетворюйте місто на сміттєзвалище!

 Весна несе радість оновлення природи, надію на теплу погоду та передчуття радісних клопотів. Люди використовують кожну погожу годину, щоб навідатися в сад, скопати грядку, загребти суху торішню траву, поприбирати сміття… Адже весняні первоцвіти, які порадували світ своєю тендітною красою, свідчать про непереборну силу життя. Якими б суворі не були морози й вітри, але негода минеться і з’явиться надія на краще.

 Проте романтичні весняні сподівання розбилися об жахливу прозу буття. Весна проявила не просто неприємну, а просто таки жахливу сторону життя – засміченість території. Рідне місто самі ж громадяни нахабно засмічують, спотворюють, плюндрують! Роблять це вперто, нахабно і навіть системно. Складається якась кругова порука: я не звертаю уваги куди ти смітиш – а ти не заважай смітити мені. Тому Стихійні смітники утворилися у великій кількості. І це не просто недбало викинутий папірець, а велика кількість непотребу, побутових відходів та будівельного сміття. Де порожніє якесь дворище – туди зносить непотріб кожен, кому не ліньки. Слід прямо сказати – ганебне видовище! Дивитися на таке не просто страшно чи бридко, а моторошно! І що така поведінка навчить дітей та молодь? Яку «науку» отримує підростаюче покоління? Сміти як хочеш, тільки щоб ніхто не бачив? Ох, неприємним бумерангом згодом відгукнеться таке «виховання»! Як писала видатна українська поетеса Ліна Костенко: «Людям не те що позакладало вуха, людям позакладало душі!» На словах усі ми декларуємо бажання жити як у Європі. З високим рівнем комфорту, культурою обслуговування, охайними вулицями. Ось тільки забуваємо, що починати потрібно з себе! Не кидати непотріб під ноги, прибирати за собою, не псувати громадське майно. Так значна частина проблем вирішилася б сама собою. Адже не даремно існує приказка, що чисто не тільки там де прибирають, а й там де не смітять!

 Як тільки встановлюється тепла погода – розпочинається сезон пікніків. Люди сім’ями та компаніями прямують до найближчого лісу або річки. Звичайно, дуже приємно посмажити шашлики і зварити кашу на природі, відпочити, набратися енергії трьох стихій. Але після себе люди залишають купи сміття! І затишна, мальовнича місцевість перетворюється на картину варварства й запустіння! Хоча що може бути простішим – збираючись додому, загасіть багаття, зберіть у пакет пляшки, використаний одноразовий посуд, обгортки від продуктів. Викиньте все не в кущі, а на смітних. Так для самих себе збережете куточок природи, який уподобали для відпочинку.

 Прибираючи у своєму власному дворі, не забудьте і про прилеглу територію. Пам’ятайте – територія за парканом не призначена для складування дров чи будматеріалів! Часто ставлять каміння, ніби хтось посягає на вашу огорожу. А це створює проблеми коли має під’їхати швидка допомога або газова служба. Працівники, що зимою прочищали вулиці від снігу, бідкалися, що об ті камені псували техніку. Вийшло, що приїхали зробити людям добро, але самі зазнали збитків. То де ж елементарна людська совість?

 Колективам підприємств та організацій теж необхідно включитися до спільної справи прибирання. Так відбувається щороку – і цю традицію слід зберегти. Назвіть це суботником, толокою, рейдом благоустрою, трудовим десантом – головне здійснити добру справу! Щоб навести лад на вулиці, можна домовитися з сусідами і провести спільний день благоустрою. Власники торгових точок теж мусять пам’ятати, що їхнє обличчя – це не тільки прилавок, а й прилегла територія. Якщо робите у Городищі бізнес, то потурбуйтеся і про рідне місто! Участь у житті громади, це не тільки сплата податків! Цього недостатньо! Урни, які встановлені в місті, призначені для якихось папірців чи недопалків. А доводиться спостерігати, як від магазинів туди зносять у великій кількості коробки, упаковки, іншу тару. До урни все це не вміщується, тож виростає купа непотребу. Невже так складно укласти договір з «Комунальником» на вивіз власного сміття? Чому через жадібність одних повинні страждати інші?

 Зробити населений пункт чистим і охайним – завдання не таке й складне. Варто лише взятися! Тільки прибравши у себе, це зовсім не означає що потрібно перекинути сміття до сусіднього пустуючого дворища чи віднести тихцем до лісопосадки, завалити непотребом урну. Робити все треба цивілізовано! Починаючи з квітня місяця КП «Комунальник» відновлює вивіз сміття з приватного сектору міста. Дізнатися розклад або зробити колективне замовлення транспорту можна за телефоном 2-20-63. Прийшла весна, розпочнеться ряд святкових та пам’ятних дат і заходів. Кожен мусить зробити усе можливе аби зробити своє місто красивим. Щоб приємно було гостям і затишно нам. Крім нас самих цього ніхто не зробить!


Володимир ЧОС,

почесний громадянин м. Городище
Чисте довкілля – чисте сумління

 Сьогодні ми все частіше чуємо слова “екологічна катастрофа”, “забруднення навколишнього середовища”, “забруднене довкілля”… Ми майже звикали до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність. Доля природи – наша доля. Ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим продовжити її життя в наступних поколіннях. Саме такі думки і спонукали прийняти участь в акції “Чисте довкілля – чисте сумління”.

 Пристрасне слово пробуджує громадську думку, націлює увагу на найболючіші проблеми життя, які потрібно вирішувати терміново. Задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ти проживаєш. Саме тому була ініційована акція по прибиранню території на Городищенському піщаному кар’єрі, де здійснюється забір води для потреб водопостачання міста.

 В акції прийняли участь студенти першого курсу - агрономи, лісники, технологи, групи А-11, АТ-12, студенти-технологи третього курсу, група Т-31 та викладачі Гарбар В.С., Ракуль В.С., Погорілий О.В. Вони придбали сміттєві мішки, озброївшись рукавичками і з ентузіазмом цілий день прибирали велику територію навколо водоймища, облаштували порядок біля джерела. Маючи кінцевий результат - величезну гору мішків з сміттям, на вустах студентів звучало обурення про поведінку тих людей, які приходять відпочивати і не можуть прибрати за собою, хотілося закричати: «Не забруднюйте! Це те місце звідки п’є воду наше місто і ти!».

 Особлива подяка студентам і викладачам, які зробили добру справу. Подяка батькам за виховання дітей, в яких закладене зерно добра та бажання внести свій вклад в збереженні довкілля, природи.

 Крім того, в рамках акції «За чисте довкілля» всі студенти коледжу долучились до прибирання території коледжу. Студенти агрономи проводять обрізку саду, лісники упорядковують та прибирають територію засаджену лісовими культурами, технологи, бухгалтери та фінансисти чепурять клумби, наводять лад. Маємо надію, що студенти зеленого будівництва та садово-паркового господарства, з нового навчального року, внесуть свій вклад в ландшафтне оформлення.

 Молодь – це майбутнє. Споглядаючи за цими енергійними, соціально відповідальними і дружними молодими людьми - студентами Городищенського коледжу - у душі зростає віра у щасливе майбутнє нашої країни. Саме такі акції захисту довкілля здатні реально допомогти у вихованні моральної та відповідальної молоді.


Заступник директора з виховної роботи

Світлана Андрійченко

ВСП Городищенський коледж УНУС
Підтримай українську армію

 Триває акція з організації громадянами України допомоги щодо матеріально-технічного та медичного забезпечення Збройних сил України. Передача підтримки організовується шляхом створення єдиного мобільного номера «565», зателефонувавши на який, кожний бажаючий може автоматично перерахувати на підтримку Української армії 5 грн.

 Для бажаючих внести більші суми відкрито рахунки в державній казначейській службі України:

 Одержувач: Міністерство оборони України

 Код ЄДРПОУ: 00034022

 Банк: Державна казначейська служба України, м. Київ Код Банку МФО: 820172

 Реєстраційні рахунки:

 31254307218611 – матеріально-технічне забезпечення;

 31257304218611 – медичне забезпечення.
 На території Городищенського районного військового комісаріату проводиться збір продуктів харчування та товарів першої необхідності для забезпечення військовослужбовців Збройних сил України.

 Просимо долучитися всіх небайдужих!

 Дні прийому: середа, п’ятниця, неділя з 8.30 до 14.00.

 Контактні телефони відповідальних координаторів: 067-470-79-46 (Володимир Зінченко), 067-911-67-03 (Михайло Бруско)
 20 березня на площі Миру в рамках мистецько-благодійної акції «Єднаймося брати мої» жителі міста, представники установ, організацій, підприємств, навчальних закладів, члени колегії Городищенської райдержадміністрації, депутати районної та міської рад об’єдналися в спільній молитві за Україну.
 09.03.2014 року колектив Городищенської міської ради на чолі з міським головою Володимиром Мирошником разом зі своїми колегами з райдержадміністрації та районної ради взяв участь у районних заходах по відзначенню 200-річчя від дня народження Кобзаря.
 07 березня 2014 року в Городищенському дошкільному навчальному закладі № 4 «Зірочка» пройшла виставка «З Шевченком у серці» присвячена до 200 річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка.

 Яскравим свідченням того, як високо вшановується ім’я Кобзаря, яка дорога Україні його творча спадщина, яка велика естетична і виховна сила його творів, стала виставка художньої творчості вихователів, батьків та дітей.

 До неї увійшли: портрети Шевченка різних технік, закладки до книг, листівки, ілюстрації до віршів та поем Шевченка.

 Виставку мали змогу відвідати вся дружна родина ДНЗ «Зірочка»
Із сесійної зали

 28 лютого відбулося пленарне засідання 33 чергової сесії міської ради VI скликання, в якому прийняли участь 24 депутати. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник. До порядку денного увійшло 27 питань. Основними з яких були питання про внесення змін до міського бюджету на 2014 рік та затвердження програми соціально-економічного розвитку міста на 2014 рік. Також депутати підтримали рішення про надання субвенції районному бюджету і встановили розмір відрахувань частини прибутку (доходу) до місцевого бюджету для підприємств комунальної власності.

 По даних питаннях інформували спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій.
 За традицією, 15 лютого воїни-інтернаціоналісти Городищинського району збираються разом, щоб згадати пережите, вшанувати пам'ять загиблих побратимів, покласти квіти до пам'ятного знаку.

 Цього року виповнилося 25 років з часу виведення контингенту радянських військ з Афганістану. Колишніх воїнів-інтернаціоналістів тепло привітали керівники міста і району.

 Для багатьох родин Городищини Афганістан залишається постійним болем, адже 158 жителів району пройшли ту війну, 13 отримали поранення, 6 загинули.

 За мужність і героїзм троє були нагороджені орденом Червоної Зірки, двадцять п'ять медалями "За бойові заслуги" та "За відвагу".

 Городищенська організація воїнів-інтернаціоналістів налічує більше сотні наших земляків, які виконували військовий обов'язок на території Афганістану, Чехословаччини, Куби, Мозамбіку, Єгипту, Угорщини, Чехословаччини, Бо́снії і Герцегови́ни та інших країн.


(за матеріалами сайту http://horodysche.info/ )
 За дорученням міського голови Володимира Мирошника, 8 лютого секретар міської ради Андрій Оверченко спільно з головою міської організації ветеранів Миколою Панасенком привітали ветеранів міста, учасників війни та солдатських вдів з нагоди 70-річчя визволення міста та району від німецько-нацистських загарбників. Кожен отримав вітальну листівку та продуктовий набір.

 Трьом ветеранам, які досягли 90-річного ювілею було вручено грошові винагороди.
Про що говорять дзвони

 На виконання заходів з відзначення 70-річчя визволення Городищини від німецько-нацистських загарбників, 7 лютого у приміщенні Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. С.С. Гулака-Артемовського працівники міського центру культури та туризму, учителі та учні школи підготували та провели урочистий захід. Почесними гостями свята стали ветеран Великої Вітчизняної війни Юрій Сук та Ірина Конопліна, яка має статус «дитина війни». Артисти МЦКТ, вчителі та учні школи подякували їм за визволення Городищини та вручили квіти. У програмі свята звучали пісні часів війни.

 Директор школи Олена Кравченко закликала учнів на знак шани та вдячності героям війни завжди пам’ятати їхній безсмертний подвиг.
 6 лютого відбулося засідання 32 чергової сесії міської ради VI скликання, в якій прийняли участь 27 депутатів. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник. До порядку денного увійшло 17 питань. Основним з яких було: Затвердження міського бюджету на 2014 рік. Також було розглянуто ряд заяв із земельних питань. Спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій інформували по даних питаннях.
 28 січня відбулося засідання 31 чергової сесії міської ради VI скликання, в якій прийняли участь 23 депутати. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник. До порядку денного увійшло 17 питань. Основним з яких були: звіт про виконання міського бюджету за 2013 рік, ряд питань їз вирішення земельних відносин. Спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій інформували присутніх з даних питань.
 Покладанням квітів до пам’ятного знаку на старому єврейському цвинтарі вшанували пам’ять жертв Голокосту працівники Городищенської міської ради. Захід відбувся 27 січня 2014 року на виконання Постанови Верховної Ради України від 05.07.2011 №8605.

 З метою збереження пам’яті історичного минулого України і запобігання нових геноцидів у майбутньому, в міській раді проведено історичну годину спілкування «Голокост в Україні», в якій взяли участь депутати та працівники виконавчого комітету міської ради.
Задзвеніли срібні дзвони

 22 січня у Городищенській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені С.С. Гулака-Артемовського відбулася година державності «Задзвеніли срібні дзвони в Україні». Міський голова Володимир Мирошник привітав учнів Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 із Днем Соборності України та разом з керуючою справами виконавчого апарату районної ради Оксаною Сенецькою, заступником начальника відділу освіти РДА Наталією Жовталюк та учнями школи Тетяною Мохнацькою й Олегом Кочетковим поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку. Свято підготували і провели працівники міського центру культури та туризму (директор Галина Боршош).

 По закінченню свята на подвір’ї школи біля пам’ятника Т.Г.Шевченка відбувся флешмоб за участю учнів та вчителів школи, які всі разом виконали Гімн України.
Від Миколая до Водохреща

 19 січня на Площі Миру відбулися урочистості, присвячені святкуванню Водохреща, це свято завершує цикл новорічно-різдвяних свят, тому символічно саме цього дня відбулося закриття головної новорічної ялинки району. З цієї нагоди до присутніх з вітальним словом звернулися міський голова Володимир Мирошник та благочинний Городищенського району, протоієрей Іван Жигало.

 Різдвяні пісні прозвучали у виконанні Дарини, Діани та Анни Троян, гурту старовинної української пісні «Мамина скарбниця» (керівник Галина Дзюба), народного аматорського обрядового ансамблю «Скарбниця» (керівник Олена Кочерга), фольклорного колективу «Дзвінкова криниця» (керівник Наталія Гуріна), народного аматорського ансамблю української пісні «Писанка» (керівник Тетяна Тищенко).
Черкащині-60

 60-річний ювілей з дня утворення Черкаської області співпадає з великим християнським святом Різдва Христового. Цього дня у м. Городище відбулася низка урочисто-святкових заходів, участь в яких прийняли керівники району, міста, жителі та гості районного центру.

 З цієї нагоди на Площі Миру виступив міський голова Володимир Мирошник.

 - Радий вітати Вас, дорогі гості, земляки-городищани –зі святом пошанування ювілею нашої рідної Черкащини! Наймолодша, центральна, найбагатша житниця України, колиска козацтва, батьківщина великого Кобзаря – ці слова про неї, нашу рідну Черкащину,- звернувся з вітанням міський голова.

 З нагоди урочистого ювілею та новорічних і Різдвяних свят артисти міського центру культури та туризму й аматори сцени влаштували для присутніх святковий концерт.
 Городище здавна відоме своїми славними вихідцями і жителями. Тож 5 січня, від усієї громади міста щедрувальна група міського центру культури і туризму (директор Галина Боршош) привітала з новорічними та Різдвяними святами колишнього депутата Верховної ради УРСР Ольгу Гаркушу та почесних громадян міста: шанованих митців Діану та Василя Матющенків, головного тренера збірної України з лижного спорту В’ячеслава Яржинського.
 Вже традиційно за дорученням міського голови Володимира Мирошника щедрувальна група міського центру культури і туризму (директор Галина Боршош) привітала маленьких жителів міста з новорічними святами, відвідавши три міських дитячих садки, де розважили малечу. Міські артисти подарували масу позитивних емоцій, професійно показали вистави, організували конкурси, хороводи, роздали подарунки. Адже наші діти – це майбутнє Городища. Саме їм продовжувати розбудовувати наше місто та державу, а тому ми повинні всебічно піклуватися та дбати, щоб їх дитинство було щасливим та безхмарним, - так вважає міський голова Володимир Мирошник.

 Наразі, щедрувальна група міського центру культури та туризму вітає з новорічними святами учнів шкіл, жителів міста Городище та села Набоків, де влаштовують розважальну програму як для дітей, так і для дорослих.
 25 грудня за ініціативи міського голови Володимира Мирошника та сприяння приватних підприємців Василя Могильного та Олександра Єпіфанова, 5 сімей міста, які опинилися в складних життєвих обставинах були забезпечені дровами для опалення осель.
 25 грудня відбулося засідання 30 чергової сесії міської ради VI скликання, в якій прийняли участь 19 депутатів. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник. До порядку денного увійшло 68 питань. Основними з яких були: 1. Про внесення змін до бюджету міської ради на 2013 рік. 2. Про затвердження штатного розпису апарату міської ради на грудень 2013 та з січня 2014 року. 3. Про виконання міських програм у 2013 році. 4. Про затвердження звіту про здійснення державної регуляторної політики в 2013 році та плану регуляторної діяльності на 2014 рік. 5. Про підсумки роботи виконавчого комітету щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення. 6. Про внесення змін до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Городища. Земельні питання. 7. Розгляд заяв із земельних питань. 8. Про затвердження плану роботи міської ради на І квартал 2014 року. По даних питаннях інформували спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій.

 19 грудня на Площі Миру, в день Святого Миколая відбулося відкриття головної новорічної ялинки району. Для маленьких мешканців Городищини святкові вогні на ялинці запалили голова районної ради Олександр Біба, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Чабан та міський голова Володимир Мирошник. Керівники району та міста привітали дітей та присутніх гостей свята. А яке ж відкриття ялинки без Діда Мороза та Снігуроньки? Вони розважали дітей хороводами та роздавали солодкі подарунки.
 День Святого Миколая цього року видався багатим на цікаві події. 19 грудня в районному Палаці культури ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулося святкування 40-річчя з дня утворення ансамблю «Вільшанка», організатором та незмінним керівником якого є заслужений працівник культури України Микола Ковальчук.

 Районний Палац культури гостинно зустрів представників різних поколінь шанованого і відомого навіть за межами країни колективу. В залі панувала атмосфера справжнього родинного тепла, дружби і взаєморозуміння.

 Ювілярів привітали голова райдержадміністрації Олександр Ганжа, голова районної ради Олександр Біба, почесні громадяни міста Городище Діана та Василь Матющенки, Альберт Цеггер (прибув з Німеччини, з міста Ульзен).
ОБЕРЕЖНО ТОНКИЙ ЛІД!

 Початок та середина грудня поточного року ознаменувалися зниженням температури повітря нижче 00, що спричинило утворення шару льоду на водоймах. Любителі зимової риболовлі вже відкрили сезон. Проте, шар льоду є тонким, а це становить небезпеку для людського життя і здоров’я. Тому, працівники ДПРЧ – 4 Управління ДСНС України у Черкаській області, спільно з працівниками міської ради здійснили рейди по водоймах міста Городище та провели роз’яснювальну роботу щодо небезпеки перебування на тонкій кризі. Любителям зимової риболовлі та катання на ковзанах було роз’яснено, що варто почекати доки лід стане міцним. Якщо ж бажання вийти на кригу є надзвичайно великим, то необхідно дотримуватись правил поведінки на кризі. Для початку необхідно знайти стежку, або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Подивіться, чи немає підозрілих місць. Візьміть з собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду, якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Ні в якому разі не перевіряйте міцність криги ударом ноги. Не пробивайте поруч багато лунок, не збирайтеся на одному місці великими групами, не пробивайте лунки на переправах, не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, завжди майте під рукою міцну мотузку 12 – 15 метрів, тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку. Якщо ви на лижах, пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо немає і вам треба її прокладати – відстебніть кріплення лиж, палиці тримайте в руках, петлі палиць не накидайте на кисті рук, рюкзак повісьте на одне плече, а краще волочіть на мотузці за 2-3 метри позаду. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5 метрів. Безпечним вважається лід зеленкуватого відтінку, товщиною не менше 7 см, для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (масове катання – 25 см), масова переправа – при товщині льоду не менше 15 см. Кататися на ковзанах можна лише на обладнаних та перевірених місцях. Якщо лід почав тріскатися та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а повертайтеся повільно, не відриваючи ступні від поверхні льоду.

 Якщо ви провалилися на льоду річки або озера – широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Якщо на ваших очах провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки, не підповзайте до самого краю ополонки. Кидати мотузку, пов’язані ремені, шарфи треба за 3-4 метри. Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому, дійте швидко і рішуче. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

 Дозвольте висловити велику вдячність та засвідчити свою шану за ваш героїзм та самовідданість. Ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

 Багато городищан поклали своє здоров’я і життя, здоров’я своїх майбутніх дітей у боротьбі зі смертоносним лихом, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.

 Низько схиляю голову перед неоціненним подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть почасти не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися.

 Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!


 Міський голова            Володимир Мирошник
 13 грудня керівництво району та міста, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники трудових колективів вшанували пам’ять жерт Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіального знаку.

 Сьогодні в нашому місті, як і по всій Україні, розпочалися меморіальні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

 Траурну ходу центральною частиною міста очолили перший заступник голови Городищенської районної державної адміністрації Сергій Чабан, міський голова Володимир Мирошник, керівник апарату Городищенської районної державної адміністрації Людмила Пащенко та секретар Городищенської міської ради Андрій Оверченко.

 Панахиду в пам’ять жертв голодомору відслужив благочинний УПЦ КП Городищенського району протоієрей Миколай Мохнацький.

 Представники трудових колективів міста поклали квіти до пам’ятного хреста, встановленого в пам’ять земляків, що загинули під час цих трагічних подій 1932 – 1933 років та запалили біля нього свічки.

 А 23 листопада жителі міста візьмуть участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та всеукраїнській акції «Запали свічку».
 14 листопада відбулося засідання 29 чергової сесії міської ради VI скликання, в якій прийняли участь 19 депутатів. Вів сесію міський голова Володимир Мирошник.

 До порядку денного увійшло 73 питання. Основними з яких були:

 1.Звіт про виконання бюджету за 9 місяців 2013 року.

 2.Про внесення змін до бюджету міської ради на 2013 рік.

 3.Про міську програму профілактики злочинності на 2014-2015 роки.

 4.Про затвердження Порядку укладання договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою міста

 5.Про внесення змін до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Городища. Земельні питання.

 По даних питаннях інформували спеціалісти міської ради та голови відповідних галузевих депутатських комісій.
Зі святом, шановні працівники сільського господарства!

 З нагоди професійного свята – Дня працівника сільського господарства в районному Палаці культури ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулися урочисті заходи. Працівників та ветеранів галузі привітали голова райдержадміністрації Олександр Ганжа, голова районної ради Олександр Біба та начальник управління агропромислового розвитку РДА Володимир Остапенко. Вони подякували хліборобам за їхню нелегку працю та побажали міцного здоров’я, благополуччя їм та їхнім родинам, а також вручили грамоти кращим ветеранам сільськогосподарської галузі району.

 Саме для людей із натрудженими руками та щирими серцями, хто трудиться, аби аграрний сектор країни процвітав, влаштовано концерт за участю артистів районного Палацу культури, міського центру культури та туризму та аматорів сцени.
 25 жовтня відбулися заходи, присвячені 69-ій річниці визволення України від нацистських загарбників. Учасники заходу пройшли урочистою ходою під Державним Прапором та прапором Партії регіонів від Площі Миру до Пагорба Слави. У заході прийняли участь міський голова В.П. Мирошник, керівник апарату райдержадміністрації Л.В. Пащенко, заступник голови районної ради М.В. Панчишин, секретар міської ради А.В. Оверченко, районний військовий комісар О.В. Салоух, голова районної ветеранської організації С.В. Каюкін, почесний голова міської організації ветеранів В.С. Зінченко, голова міської організації ветеранів М.М. Панасенко, ветеран Великої Вітчизняної війни Я.П. Пасічник, представники районних установ, організацій та громадськості.

 Подякували за безсмертний подвиг ветеранів та звернулися з вітальними словами до присутніх міський голова В.П. Мирошник та заступник голови районної ради М.В. Панчишин. Від ветеранів виступив Я.П. Пасічник, який розповів про визволення України, безпосереднім учасником якого він був.

 До підніжжя монументу керівники району, міста та представники громадськості поклали квіти.
ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, МОЄ РІДНЕ МІСТО!

 28 вересня жителі й гості районного центру відзначили 964-у річницю Городища. Ця хвилююча подія щороку переповнює особливим піднесенням і гордістю за рідне місто, дає нагоду освідчитися йому в щирій любові й подякувати за щастя жити, працювати в ньому. Уранці відбулися святкові богослужіння у храмах, а потім усі охочі мали можливість виявити свої спортивні, кулінарні, мистецькі здібності та змістовно відпочити.


 Із любов'ю до Городища


 Урочисте зібрання в районному Палаці культури відкрив міський голова Володимир Мирошник. Згідно з рішенням міської ради, за вагомий особистий внесок у визначення і впровадження стратегії розвитку інфраструктури міста він вручив свідоцтво про присвоєння звання Почесного громадянина Городища голові райдержадміністрації Олександру Ганжі. Звертаючись до городищан та наших гостей із приводу отримання по-чесної відзнаки, Олександр Миколайович зазначив:

 – Я щиро вдячний за високу оцінку мого внеску у спільну з вами роботу з відродження і благоустрою нашого міста. Я народився в Городищі, звідси мої батьки, пішли в життя діти. Свого часу я закінчив Скалигівську, потім Чкаловську школи. І саме так, як усі присутні в цьому залі, люблю місто Городище. Життя таке коротке, і дуже хочеться залишити щось після себе. Окремо дякую міській та районній раді, депутатам обласної ради Олександру Вікторовичу Лупашку, Олегу Володимировичу Васецькому, Володимиру Васильовичу Коломійцю, народному депутату Геннадію Борисовичу Бобову за те, що разом за останні два-три роки нам дещо вдалося зробити в Городищі. Усе це ми створювали спільно з вами, не використовуючи бюджетних коштів, яких на сьогодні недостатньо. Як колись на місці старого глинища з покійним Миколою Даниловичем Медведчуком заклали Чорнобильський парк, де нині вже підросли берізки, цвіте бузок, родить калина...

 Олександр Ганжа вручив премію ім. Л.П.Симиренка депутату обласної ради, директору ПСП АФ „Шульц” Олександру Лупашку, грамоту облдержадміністрації – виконавцю робіт дорожньо-ремонтного пункту №2 філії „Смілянська ДЕД" ДП "Черкаський облавтодор” Віктору Савченку.

 Крім того, дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» до свята отримала подарунок – спортивний інвентар від народного депутата Геннадія Бобова. Сертифікат на його отримання Олександр Ганжа передав директору ДЮСШ Миколі Шланчаку.

 На святі прозвучало вітання від народного депутата, Героя України Геннадія Бобова з побажанням, щоб кожен, незважаючи на вік, політичні вподобання чи можливості, допомагав Городищу своєю працею, небайдужістю, ентузіазмом. „Мені дуже приємно, що за останні роки нам вдається потроху реалізовувати свої бажання і мрії, допомагати місту. Дуже добре, що з кожним роком росте активність громадян. Звичайно, невирішених питань дуже й дуже багато. Деякі з них не можна вирішити на місцевому рівні. Але я, як народний депутат, обіцяю, що докладу всіх зусиль, щоб із кожним роком таких питань ставало менше. Сьогодні ми робимо лише перші спільні кроки на шляху до створення нового Городища. Міста заможного, комфортного для проживання, модернізованого, красивого, відродженого! Переконаний, що в Городищі буде звучати дитячий сміх і для молодих сімей будуть створені всі умови для проживання, відпочинку й виховання дітей”, – ішлося у вітанні.

 Заступник директора з соціальних питань ПрАТ НВФ „Урожай” Микола Єфремцев передав найкращі побажання від депутата обласної ради Олега Васецького та вручив подарунок міській ЗОШ І–ІІІ ст. №3 – клавіатуру та мишки до всіх шкільних комп'ютерів. Також науково-виробнича фірма профінансувала участь у святковій програмі Черкаського театру ляльок.

 Міський голова вручив відзнаки переможцям у номінаціях: на кращу приватну садибу „Моя хата в будні і свята гостинна та багата” – Олександру та Лесі Арсенькіним; „Мій труд, моя візитка – краса і гордість” на кращу установу – ДНЗ „Джерельце” (завідуюча Любов Білан), ЗОШ І–ІІІ ст. №3 (директор Вікторія Сиченко) та на кращого підприємця-виробничника – Олександру Мусієнку; „Спортсмен року” – учню економічного ліцею, бронзовому призеру Чемпіонату України серед ДЮСШ та спеціалізованих ДЮСШ олімпійського резерву з потрійного стрибка серед юнаків Богдану Щибрі (нагороду отримала його мама Олеся Анатоліївна, оскіль-ки на той момент Богдан захищав честь області на Всеукраїнських змаганнях), учню ЗОШ І–ІІІ ст. №2, срібному призеру Кубка України з метання серед юнаків Владиславу Мищенку, учениці ЗОШ І–ІІІ ст. №2, бронзовій призерці Першості України з легкоатлетичного двоборства Крістіні Гаращенко; „Творча особистість року” – автору збірок поезій Олексію Тичку; „Вірність професії” – колишньому директору ЗОШ І–ІІІ ст. №2, голові районної ради ветеранів педагогічної пра-ці Володимиру Паньку. Також отримали цінні подарунки чотири пари молодят, які цього дня стали на весільний рушник. У День міста виповнилося 40 років одному з ведучих майже всіх урочистостей та концертів районного рівня, головному режисеру РПК Юрію Гайдамаці, якого поздоровили з ювілеєм, вручили диплом та ікону.

 У концерті „Мистецька сповідь України” взяли участь провідні артисти з Черкас: академічний заслужений український народний хор, ансамбль народної пісні „Росава”, камерний ансамбль обласної філармонії, тріо „Вербена”, солісти, заслужені артисти України Євгенія Крикун, Олена Мальцева, Олена Варич, Олександр Москаленко, Віталій Панченко, гурт сучасної пісні „Орфей”.

 Піднесеності святу надавали мелодії, виконані віртуозами духового оркестру Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Відзначати День міста продовжили на центральній площі, де виступив ансамбль „Пам'ять” (м. Севастополь).


 Городище спортивне


 У змаганнях із настільного тенісу у приміщенні міського центру культури та туризму домінували представники Вільшани: 1 місце в особистому заліку здобув Петро Нестеренко, а разом зі своїм односельцем Віктором Саєнком він повторив успіх і в парному розряді. 2 місце посіли В'ячеслав Тихенко з Городища та тенісисти зі Старосілля Іван Бондаренко й Сергій Несудімов, 3 місце – Валерій Пучковський (Вільшана), який також відстояв цю позицію разом із Миколою Дреєм. Головний суддя – Олександр Марченко. Безпосереднім організатором змагань був депутат міської ради Андрій Биба.

 У фойє районного Палацу культури відбулося „тихе полювання” за призовим фондом – шаховий турнір. Свій минулорічний чемпіонський статус підтвердив Тарас Пасій, 2 місце зайняв Василь Качур, 3-є – Олександр Гудзь. Організаторські функції здійснював депутат міської ради Олег Покась.

 На стадіоні „Цукровик” директор ФОСК „Колос” Олександр Яремчук спільно із завідувачем сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Віталієм Залозним провели футбольний турнір між збірними трьох міських шкіл та економічного ліцею. П'єдестал пошани зайняли команди ЗОШ відповідно до їхніх номерів. Кращими гравцями визнано воротаря Максима Юзефовича, захисника Валерія Остроушка, напівзахисника Сергія Корнуся, нападника Олександра Педченка.

 У спорткомплексі „Колос” пройшов волейбольний турнір, організований сектором у справах сім'ї, молоді та спорту РДА (начальник Віталій Залозний). Змагалися п'ять команд: „Кристал” та волейбольний клуб „Регіон” із Городища, „Квартал-93” із Хлистунівки, „Славія” зі Старосілля та представники с. Байбузів Черкаського району. За давньою укра-їнською традицією, капітанам команд вручили запашні короваї на вишитих рушниках. Головним спонсором змагань був підприємець В'ячеслав Олексійчук. Призерами змагань стали: „Славія”, „Регіон” та „Квартал-93”.

 Із вітальними словами до учасників змагань звернулися міський голова Володимир Мирошник, секретар міської ради Андрій Оверченко, перший заступник міського голови Анатолій Вибрик, керуючий справами виконкому міської ради Михайло Ніколаєнко. Вони ж вручили відзнаки спортивної доблесті та подарунки призерам.


 Місто мистецьке


 Біля пам'ятника Семену Гулаку-Артемовському відбувся пленер образотворчого мистецтва. Юні художники, вихованці дитячої школи мистецтв, із натури змальовували фрагмент центральної вулиці міста з розміщеними на ній об'єктами. У мистецькому заході взяли участь 33 учні, зокрема й з Вільшанського та Мліївського філіалів ДШМ. Їх творчу роботу спрямовували заступник директора школи з навчальної роботи, учитель-методист Ірина Лутай, викладачі Наталія Швець, Леся Ткаченко та Олена Кулініч. У роботі оргкомітету та журі взяв участь міський голова Володимир Мирошник. Переможців нагороджено медалями та дипломами.

 Родзинкою цьогорічного святкування стало яскраве, видовищне й незабутнє дійство «Від сім'ї моєї – місту Гулака» у фойє Палацу культури за участю дошкільнят та їхніх родин, які перетворили дитячі візочки та інші звичайні засоби пересування в казкові. Тож журі на чолі із заступником начальника відділу освіти РДА Наталією Жовталюк було нелегко визначити переможців. Серед більше тридцяти учасників конкурсу перше місце дісталося двійнятам «вишенькам-черешенькам» Софійці та Святославу Шаріповим із ДНЗ «Веселка», які спочивали в розкішному кошику-візочку в супроводі бабусі Галини Данилівни. Друге місце отримав тандем сімей Понурків та Золотарів, які створили для своїх дітей Єгора й Соломії (ДНЗ «Джерельце») образ байкерської пари, третє – «котигорошки» Аліна та Роман Миндри (ДНЗ «Зірочка»). За вияв бурхливої фантазії, майстерність перевтілення під нестихаючі овації міський голова Володимир Мирошник вручив усім учасникам смачні подарунки та подяки міської ради, а призерам – ще і грошові премії. Батько наймолодшої на той час жительки нашого міста Валентин Кучеренко отримав цінний подарунок. Захід підготували та провели працівники міського центру культури та туризму (директор Галина Боршош), режисерську групу очолював директор РПК Микола Ковальчук. Потім відбулася розважально-ігрова програма, влаштована для дітей акторами Черкаського академічного театру ляльок.

 Свято Дня міста прикрасила виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва „Чарівний світ достатку і краси”. Вишиті картини представили городищенські майстрині Ніна Вангородська, Валентина Савич, Людмила Павленко, Тетяна Плигач, Алла Сухорученко, іграшки й текстильні ляльки – Світлана Береза, в'язаний одяг і предмети домашнього вжитку – Любов Кантор. Їх було відзначено дипломами, які вручив секретар міської ради Андрій Оверченко.

 Організаційний комітет, на чолі з міським головою дякує всім небайдужим підприємцям та громадянам, які надали допомогу в організації та проведенні свята. Організатори намагалися зробити захід яскравим, вражаючим. І, судячи з усього, це цілком вдалося. Тож нехай наше місто буде вічно молодим, квітучим і красивим, а життя кожного городищенця сповнюється душевним теплом, радістю і сподіваннями на краще!


За матеріалами газети «Вісник Городищини»
Ніхто не забутий, ніщо не забуте…

 20 вересня, напередодні Дня Партизанської Слави, у Городищі на Спаському цвинтарі відбулося перепоховання останків чотирьох жертв Другої світової війни. Панахиду відслужив священик Миколай Мохнацький. Члени Київського міського клубу історичних реконструкцій «Червона зірка» віддали загиблим останню шану. У заході прийняли участь керуючий справами районної ради Володимир Шевченко, секретар міської ради Андрій Оверченко, голова міської організації ветеранів Микола Панасенко, депутати міської ради Валерій Тесленко та Андрій Биба.

 Останки людей було виявлено під час земельних робіт в районі Піщаного кар’єру, де нацисти розстрілювали неугодних їхньому ненависному режиму. За словами начальника обласної археологічної інспекції Олександра Назарова (Всеукраїнська громадська організація «Закінчимо війну»).
ВДЯЧНІСТЬ – НАЙВИЩА ОЦІНКА БЛАГОРОДНІЙ ПРАЦІ

 17 вересня відбулася зустріч керівництва району із працівниками цивільного захисту з нагоди їхнього професійного свята. Звертаючись до учасників зібрання, голова районної державної адміністрації Олександр Ганжа наголосив: «У простому, на перший погляд, слові «рятівник» закладено глибокий зміст. Ви присвятили своє життя почесній професії: рятувати державне майно, життя людей, жертвуючи собою, – тому заслуговуєте пошани та вдячності».

 Голова районної ради Олександр Біба побажав винуватцям свята всіляких гараздів: спокою та миру, гідної заробітної плати, повертатися з чергувань із гарним настроєм.

 «Усе змінюється, незмінним залишається ваше завдання допомагати людям. Я дуже вдячний за вашу працю, допомогу та небайдужість», – щиро мовив міський голова Володимир Мирошник.

 Теплим словом згадали ветеранів служби, які багато років стояли на сторожі безпеки городищенців.

 Відбулося урочисте нагородження кращих фахівців цивільного захисту Городищини.

 Після зустрічі представники мужньої професії поклали квіти до пам'ятного знаку меморіального комплексу «Чорнобиль», ушанувавши рятівників людства, які першими прийняли на себе удар розбурханого атому.


За матеріалами газети «Вісник Городищини»
ФОНТАН ЯК СИМВОЛ ЄДНОСТІ

 Цього року найбільше державне свято виявилося для нас особливим. Відкриття фонтана на центральній площі Городища стало, напевно, найприємнішою подією чи не за всі 22 роки незалежності.

 Натхненна організаційна робота голови районної державної адміністрації Олександра Ганжі за підтримки понад п'яти тисяч громадян увінчалася феєричним успіхом. Обрамлений червоним гранітом живильний злет водограю вносить неповторні нотки радості та свіжості, вабить до себе старих і малих. І якщо не геть скам'яніла душа, тут вона резонує з прекрасним і хоч на краплинку збагачується романтизмом та закоханістю.

 Олександр Миколайович щиро подякував усім і кожному за посильний внесок у красиву добру справу, згадавши й пенсіонерів, які пожертвували від 50 грн., і народного депутата, Героя України Геннадія Бобова, та вручив міському голові Володимиру Мирошнику символічний ключ від спорудженного об'єкта.

 Обряд освячення новобудови провів благочинний району, протоієрей Іван Жигало, який також благословив усіх причетних до цієї доброї справи.

 Голова районної державної адміністрації Олександр Ганжа, голова районної ради Олександр Біба, міський голова Володимир Мирошник, директор підприємства „Граніт” Петро Мартинюк перерізали стрічку, і фонтан розпочав своє життя на втіху всім городищанам та нашим гостям.

 Сотні жителів міста, представники сільських громад району, які теж доклали коштів для будівництва, зачаровано спостерігали, як зі свіжим подихом переливається сріблястий водограй на променях пекучого серпневого сонця. Навіть мало хто звернув увагу на жовті і блакитні кульки, випущені в небо юнаками та дівчатами в національному вбранні. Особливо зра-діла водяній квітці малеча, бо яка ж то втіха для щирих дитячих душ!

 І якщо вдень у краплях, що летять, виграє веселка, то у вечірню пору завдяки підсвітці вони перетворюються у вогники різнобарвних салютів.


За матеріалами газети «Вісник Городищини»
Пам'ять не має кордонів

 10 серпня відбулася неординарна подія з ушанування подвигу в роки Великої Вітчизняної війни. Представники місцевої влади та громади, делегації ветеранів прикордонної служби та воїнів-інтернаціоналістів із дев'яти районів області та міста Черкас, Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби України зібралися для урочистого відкриття меморіальної плити біля Пам'ятного знаку воїнам-при-кордонникам.

 Глибоку вдячність та шану, побажання мирного неба, щастя і достатку, добра, витримки та благополуччя висловили заступник голови районної ради Микола Панчишин (за дорученням голови районної ради Олександра Біби) та міський голова Володимир Мирошник. Також до своїх побратимів звернулися голова Черкаської обласної спілки прикордонників Микола Журавель, голова Городищенської районної спілки прикордонників Микола Цюпка, голова Смілянської районної організації УСВА (воїнів – інтернаціоналістів) Анатолій Пелех.

 Ритуал освячення Пам'ятної плити провів благочинний району протоієрей Іван Жигало. Хвилиною мовчання було вшановано тих, хто віддав своє життя за наше світле майбутнє. Духовий оркестр виконав гімн України. Пролунав військовий салют. Відбулося покладання вінків та квітів до меморіальної плити.

 Після офіційної частини представники військово-патріотичного центру фірми „Шампань-Транс” продемонстрували реконструкцію фрагмента бою з використанням гармати та стрілецької зброї часів Великої Вітчизняної. ВІА „Оршанець” виконав ряд тематичних пісень. Побратими-прикордонники поспілкувалися за дружнім обідом.


За матеріалами газети «Вісник Городищини»
ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ БУХГАЛТЕРА

 Напередодні професійного свята бухгалтерів відбувся семінар профспілкових організацій району. Із професійним святом учасників зібрання привітали керуючий справами районної ради Володимир Шевченко, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю апарату РДА Вікторія Забожко, голова районної організації профспілки працівників державних установ Ольга Галич, головний бухгалтер управління Державної казначейської служби Світлана Сивоконь, головний економіст відділу планування, аналізу місцевих бюджетів та фінансування установ бюджетної сфери фінансового управління РДА Лариса Гибало. Було відзначено кращих профактивістів-бухгалтерів. Грамотою райдерж-адміністрації нагороджено головного бухгалтера управління Державної казначейської служби Світлану Сивоконь, подякою райдержадмі-ністрації – головного спеціаліста управління Державної казначейської служби Наталію Підмогильну, грамотою районної організації профспілки працівників державних установ – головного бухгалтера В'язівської сільської ради Тетяну Харенко.


За матеріалами газети «Вісник Городищини»
ПРИВІТАЛИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

 Зі словами вітання звернувся перший заступник Сергій Чабан. Із вітальним словом від імені всіх органів місцевого самоврядування звернувся до винуватців свята голова районної ради Олександр Біба та подарував необхідне для роботи канцелярське знаряддя.

 Керівники району провели процедуру нагородження. Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради за сумлінне виконання посадових обов'язків відзначено начальника управління Державної казначейської служби України в Городищенському районі Черкаської області Любов Небензю, за перемогу в І турі Всеукраїнського конкурсу „Кращий державний службовець” – начальника відділу розвитку сільської місцевості, врегулювання питань власності та розвитку аграрного ринку управління агропромислового розвитку РДА Оксану Калюжко й економіста І категорії відділу доходів, фінансів підприємств комунальної власності фінансового управління РДА Миколу Чабана. Грамотами нагородили головного спеціаліста відділу обслуговування інвалідів управління праці та соціального захисту населення РДА Олену Савицьку, головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління Пенсійного Фонду України в Городищенському районі Сергія Яригіна, головного спеціаліста відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості населення Галину Білуху, заступника начальника відділу по плануванню, аналізу місцевих бюджетів та фінансуванню установ бюджетної сфери фінансового управління РДА Валентину Моргун, заступника начальника управління, начальника відділу по плануванню, аналізу місцевих бюджетів та фінансуванню установ бюджетної сфери фінансового управління РДА Наталію Насідку, начальника відділу економічного аналізу, фінансово-кредитного забезпечення та соціально-трудових відносин – головного бухгалтера управління агропромислового розвитку РДА Ольгу Понурко, провідного спеціаліста сектора землеустрою та ринку земель Держземагентства в Городищенському районі Вікторію Гудзь, головного казначея відділу звітності та бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів управління Державної казначейської служби України в Городищенському районі Руслану Коваль, головного казначея відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України в Городищенському районі Богдана Бондаренка, провідного спеціаліста-економіста відділу статистики в Городищенському районі Інну Лисенко, начальника відділу фінансово-господарського забезпечення апарату РДА Тетяну Зализу, головного спеціаліста відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Наталію Лозовську, начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю апарату РДА Вікторію Забожко, начальника відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства РДА Костянтина Філоненка, начальника відділу організаційно-кадрової роботи апарату РДА Ольгу Харенко. Тринадцятьом держслужбовцям оголошено подяки.

 Голова районної організації профспілки працівників держустанов Ольга Галич вручила грамоти свого відомства начальнику відділу документообігу та контролю апарату РДА, голові профспілкової організації РДА Ларисі Артеменко, головному спеціалісту, голові профспілкової організації РЦСССДМ Ларисі Каплуненко, головному економісту відділу планування, аналізу бюджету та фінансування установ бюджетної сфери фінансового управління РДА, профорганізатору Наталії Шабаш.


За матеріалами газети «Вісник Городищини»

Шановні городищенці!


 Українська держава вже сімнадцять років живе за власною Конституцією.

 Розбудова міцної і стабільної держави, в якій громадяни почувають себе захищеними і впевнено дивляться у майбутнє - наша спільна мета. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність - фундаментальні засади, на яких грунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

 Від депутатського корпусу, виконавчого комітету міської ради та від себе особисто, дозвольте привітати Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України.

 Тож нехай не гасне віра в прекрасну долю України, а докладені в сьогоденні зусилля кожного з нас створюють надійний фундамент для процвітаючого майбутнього українського народу!

 Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. Зі святом вас, дорогі земляки!


З повагою,

міський голова                      В.П.Мирошник
Вшанували пам’ять жертв війни В суботу, 22 червня в Городищі відбулися заходи по вшануванню пам’яті жертв війни. Участь у заходах прийняли заступник голови райдержадміністрації Тетяна Горідько, керуючий справами районної ради Володимир Шевченко, перший заступник міського голови Анатолій Вибрик, секретар міської ради Андрій Оверченко, голова районної організації ветеранів Сергій Каюкін, почесний голова міської організації ветеранів Володимир Зінченко, ветерани війни Яків Пасічник та Дмитро Пожар. Учасники заходу поклали вінок та квіти до пам’ятника на Пагорбі Слави.

 Дата 22 червня для вшанування пам’яті жертв війни визначена не випадково, адже саме цього дня 72 роки назад нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, відкривши лік мільйонам людських жертв, зламаних доль, нездійснених надій та сподівань. Кожна родина втратила батька, сина, брата, матір, дочку, сестру… Це трагедія, яка не повинна повторитися ніколи.

Привітали медиків


 12 червня в районному Палаці культури ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулися урочистості з нагоди наступаючого професійного свята Дня медичного працівника.

 Привітати лікарів, медичних сестер, ветеранів та представників медичної галузі прийшли заступник голови райдержадміністрації Т.М. Горідько, заступник голови районної ради М.В. Панчишин, секретар міської ради А.В. Оверченко. Вони щиро привітали працівників благородної професії, із професійним святом, подякували від жителів району та міста за турботу, чуйність, готовність завжди прийти на допомогу та самопожертву заради спасіння людського життя, побажали подальших професійних успіхів та вручили грамоти і подяки. Варто зазначити, що серед нагороджених працівників медичної галузі були і депутати міської ради Ю.М. Юрін, О.В. Джаловян, М.Д. Артеменко.

 Теплі слова подяки за самовіддану працю прозвучали від головного лікаря Городищенського РТМО, заслуженого лікаря України В.М. Кравченка та голови профкому медичних працівників Городищини О.С. Бондаренко. Вони теж вручили грамоти та подяки кращим працівникам медичної галузі району.

Із сесійної зали


 11 червня відбулася 26 позачергова сесія Городищенської міської ради VI скликання, яку вів міський голова Володимир Мирошник. На сесію з’явився 21 депутат міської ради.

 Основними питаннями порядку денного були: Звіт про виконання бюджету міської ради за І квартал 2013 року; Про програму організації та фінансування у 2013 році громадських робіт інформувала начальник відділу обліку та звітності міської ради Віта Дудник; Про внесення змін до бюджету міської ради на 2013 рік інформувала економіст міської ради Олена Лебедь; Про затвердження проекту рішення «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб, що розташовано на території міста Городище та с. Набоків»; Про погодження оприлюднення нормативної грошової оцінки земель м. Городище та с. Набоків інформував секретар міської ради Андрій Оверченко; Про створення дочірнього підприємства КП «Комунальник» інформував перший заступник міського голови Анатолій Вибрик. По земельних питаннях інформував начальник земельного відділу міської ради Сергій Сокур.

 Депутати розглянули 39 питань порядку денного та прийняли відповідні рішення.

 4 червня 2013 р. у районному Палаці культури відбулося свято дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят». Вихованці 12 дошкільних навчальних закладів району та міста демонстрували свою сценічну майстерність. Всього в заході прийняли участь 134 дошкільнят, з яких 73 – вихованці дошкільних навчальних закладів міста.

 Учасників та гостей свята привітали заступник голови райдержадміністрації Т.М. Горідько, заступник голови районної ради М.В. Панчишин, начальник відділу освіти РДА Т.Є. Хронік, а міський голова В.П. Мирошник до свого вітання, вручив дітям ще й солодкі подарунки.

 З Нагоди Міжнародного Дня захисту дітей, що відзначається 1 червня, дошкільні навчальні заклади міста добре підготувались та зустрічали гостей цікавими концертними програмами.

 За ініціативи місцевих-депутатів-регіоналів для малят було придбано спортивний та ігровий інвентар. До акції також долучився районний комітет Товариства Червоного Хреста України. Жодна дитина не була обділена увагою, солодкі подарунки отримали всі. В заходах прийняли участь заступник голови районної ради М. Панчишин, міський голова В. Мирошник, секретар міської ради А. Оверченко, голова районного комітету Товариства Червоного Хреста П. Головань.

 31 травня випускники Городища прощалися зі своїм шкільним життям. Урочистості розпочалися біля пам’ятника С.С. Гулака-Артемовського. До учасників звернувся міський голова В.П. Мирошник: «Сьогоднішній день – особливе свято для кожного з вас, адже саме зараз настає час осмислити знання та досвід, набуті під час навчання. Дорогі випускники, ви пройшли стежиною безтурботного дитинства, яку проклали для вас люблячі батьки і вчителі. Перед вами – молодими, наполегливими та креативними – відкриваються нові обрії. Вірю у ваші сили та можливості, творчий та інтелектуальний потенціал і здатність його реалізувати».

 Випускники поклали квіти до підніжжя пам’ятника й урочистою ходою вирушили до Площі Миру, щоб отримати там атестат про повну загальну середню освіту.

 Випускників, їхніх батьків та вчителів привітали також голова районної ради О.О. Біба, перший заступник голови райдержадміністрації С.Т. Чабан, який передав вітання від голови райдержадміністрації О.М. Ганжі, начальник відділу освіти РДА Т.Є. Хронік, благочинний Городищенського району І.Б. Жигало, класний керівник 11 класу міської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №3 В.М. Мамай. Від випускників виступив переможець багатьох конкурсів, учень Городищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. С.С. Гулака-Артемовського О. Жигало.

 18 травня у Городищі вже вкотре відбулося святкування Міжнародного мистецького свята «Садок вишневий коло хати». Традиційно воно розпочалося біля пам’ятника С.С.Гулака-Артемовського. Голова райдержадміністрації О. Ганжа, голова районної ради О. Біба, міський голова В. Мирошник, редактор газети «Черкаський край» Т. Калиновська, начальник відділу культури РДА Л. Ровінчук привітали присутніх. На свято були запрошені поважні гості, з якими керівники району і міста поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Після урочистої частини, всі присутні пройшли центральною вулицею міста до міського саду, де вже вирувало справжнє народне гуляння свій стіл достатку, вироби народних умільців представила і міська громада, зокрема: Н. Панасенко, Т. Батура, А. Сухорученко, А. Погоріла, О. Скалига, П. Линник, А. Степанов. Учасники виставки нагороджені грамотами міської ради та сувенірами. Виконавчий комітет міської ради за участь у підготовці і проведенні свята дякує приватним підприємцям: Ю. Матросову, М. Клепко, Т. Котику, О. Мусієнку та ін.


 16 травня у районному центрі кіно та дозвілля відбувся фестиваль творчості обдарованих дітей «Повір у себе, і в тебе повірять інші». У фойє центру діти представили свої творчі роботи. До юних талантів прибули керуючий справами районної ради В.П. Шевченко, секретар міської ради А.В. Оверченко, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О.А. Сенецька, голова районної організації ветеранів С.В. Каюкін, почесний голова міської організації ветеранів В.С. Зінченко, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.В. Буджерак, заступник начальника відділу освіти РДА Н.П. Жовталюк.

 Маленьких жителів міста та району, які прийняли участь у фестивалі, відзначили грамотами та дипломами із грошовими преміями, а також почастували солодощами.


Талановита молодь – майбутнє Городищини 15 травня у залі засідань адмінбудинку голова райдержадміністрації О.М. Ганжа, голова районної ради О.О. Біба та міський голова В.П. Мирошник привітали обдарованих дітей району та міста і вручили призерам та переможцям обласних і Всеукраїнських шкільних предметних олімпіад грамоти, подяки та грошові премії. Наказ про нагородження зачитала начальник відділу освіти РДА Т.Є. Хронік. Нагороджено також і вчителів, що виховали талановитих дітей.

 Керівники району та міста, а також голови місцевих територіальних громад привітали дітей, батьків та вчителів із отриманням заслужених нагород та побажали подальших успіхів.

 Приємно відмітити, що серед відзначених дітей 15 осіб-це діти жителі м. Городище.
Прийомні діти можуть стати рідними 15 травня відбулося свято «Родинний вінок» з нагоди Міжнародного Дня сім’ї та оголошеного Президентом України Року дитячої творчості. В заходах прийняли участь голова районної ради – О.О. Біба, заступник голови райдержадміністрації Т.М. Горідько, секретар міської ради А.В. Оверченко, начальник пенсійного фонду України в Городищенському районі – О.В. Чуй, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА – О.А. Сенецька, начальник відділу освіти РДА Т.Є. Хронік, директор районного центру зайнятості населення О.М. Краснюк, директор Городищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.В. Буджерак, начальник служби у справах дітей РДА Н.В. Качуровська, начальний відділу культури РДА Л.Д. Ровінчук, головний лікар Городищенського районного територіального медичного об’єднання В.М. Кравченко, начальник сектору у справах сім’ї, молоді та спорту В.В. Залозний, директор районного палацу культури М.П. Ковальчук, директор Городищенської дитячої школи мистецтв В.Г. Голосій, голова районної організації Товариства Червоного Хреста В.В. Головань, редактор районної газети «Вісник Городищини» О.І. Дяглюк, редактор радіомовлення Г.В. Діхтяр.

 Керівники району, очільники структурних підрозділів, опікуни та прийомні батьки запрошені до залу районної бібліотеки, а діти – до районного центру дозвілля і кіно. Для дітей у програмі свята передбачена виставка, концертно – ігрова програма, перегляд кінофільму та солодкий стіл.

 На засіданні круглого столу обговорили економічні, соціально-побутові, морально-етичні, психологічні аспекти життя опікунських та прийомних сімей. Опікунам та прийомним батькам з нагоди Міжнародного Дня сім’ї та оголошеного Президентом України Роком дитячої творчості вручено подяки.
Вклонімося великим тим рокам


 9 травня в Городищі відбулося свято з відзначення 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Вклонімося великим тим рокам…».

 Від самого ранку по місцевому радіомовленню та вуличних гучномовцях звучали пісні воєнних років.

 Урочистості розпочалися на Площі Миру, де зібралися керівники району та міста, ветерани війни, трудові колективи, жителі та гості міста. Всі учасники мітингу пройшли до Пагорба Слави.

 Зі словами вдячності до ветеранів звернулися голова райдержадміністрації О.М. Ганжа, голова районної ради О.О. Біба, міський голова В.П. Мирошник, районний військовий комісар О.В. Салоух. Від ветеранів виступив Я.П. Пасічник, а від молодого покоління – учениця 11 класу економічного ліцею М. Осадча. Громадську панахиду за загиблими в роки Великої Вітчизняної війни відслужив благочинний Городищенського району, протоієрей І.Б. Жигало. Пам’ять полеглих на фронтах та померлих після війни учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання.

 Дякуючи за відстояне мирне небо, можливість повноцінно жити, працювати… присутні поклали квіти до підніжжя меморіалу.

 По закінченні урочистостей, відбулася зустріч ветеранів із керівниками району та міста.

 Привітали ветеранів, жителів та гостей міста також і аматори сцени, подарувавши святковий концерт, який відбувся біля районного Палацу культури. Увечері в міському саду відбулося народне гуляння.

 Багато людей доклали зусиль, щоб свято вдалося. За ініціативи районного та міського керівництва реконструйовано пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам. На Пагорбі Слави студенти Городищенського аграрного коледжу та учні Городищенського економічного ліцею висадили кілька десятків молодих деревець, працівники бригади благоустрою особливо ретельно прибрали та прикрасили центральну частину міста

 7-8 травня вітання з нагоди 68-ї річниці Великої Перемоги від голови облдержадміністрації С. Тулуба, голови райдержадміністрації О. Ганжі, голови районної ради О. Біби, міського голови В. Мирошника отримали ветерани Великої Вітчизняної війни міста Городище.

 За місцем проживання їх відвідали секретар міської ради А. Оверченко та голова міської організації М. Панасенко.

 В ході зустрічей було проведено опитування щодо соціально-побутових проблем ветеранів та вручено продуктові набори.

 Слід зазначити, що частину порушених проблем вдалося оперативно вирішити відразу.
Озеленили місто


 Наше місто, що розкинулося на берегах Вільшанки, славиться своєю мальовничістю, красивою природою. Так, нещодавно ще кілька сотень деревець висаджено працівниками бригади благоустрою міської ради, у сквері по вул. Миру, де знаходиться пам’ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС і на вулицях міста. Учнями Городищенського економічного ліцею висаджено деревця на Пагорбі Слави.

 До святкування цілої низки травневих свят, працівниками апарату міської ради проведено кілька суботників. Було прибрано території поблизу Польського кладовища та частина території самого кладовища.
У Городищі пройшли заходи щодо відзначення Дня Чорнобильської трагедії


 26 квітня 2013 року – двадцять сьомі роковини Чорнобильської катастрофи. Аварія, що сталася на атомній електростанції в квітні 1986 року, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Її масштаби могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

 Напередодні сумної дати 18.04.13, у приміщенні міської ради відбулася зустріч голови В.П. Мирошника, начальника управління Пенсійного фонду в Городищенському районі О.А. Чуй, начальника управління праці та соціального захисту населення РДА О.А. Сенецькою з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які є жителями міста.

 На зустрічі було обговорено актуальні питання, що хвилюють дану категорію громадян.

 З нагоди 27-ї річниці Чорнобильської трагедії, в Городищі відбулася урочиста хода від Площі Миру до скверу по вул. Миру, де знаходиться пам’ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС, в якій прийняли участь міський голова В.П. Мирошник, перший заступник голови райдержадміністрації С.Т. Чабан, заступник голови районної ради М.В. Панчишин, учасники ліквідації наслідків вибуху на 4 блоці Чорнобильської АЕС, трудові колективи установ, організацій та підприємств району, мешканці міста. Учасники мітингу вшанували пам'ять земляків, померлих від наслідків дії радіації, і поклали квіти до пам'ятного знаку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.
Вшанували пам’ять земляка

 17 квітня у приміщенні музею С.С. Гулака-Артемовського проведено годину пам’яті, присвячену 140-річчю з дня смерті С.С.Гулака-Артемовського.

 В заході прийняли участь секретар міської ради А.В. Оверченко, завідуюча відділом з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю райдержадміністрації В.М. Забожко, директор музею С.С.Гулака-Артемовського О.Г.Щепак, нащадки роду Гулаків у Городищі – О.О. Шляхова, О.М. Гулак, учні 6 класу Городищенської ЗОШ №2 з класним керівником М.В. Мельник.

 Вихованка Городищенської школи мистецтв Ірина Легкобит виконала музичну композицію на фортепіано (викладач Л.В. Ковтун).

 Слово надали нащадку роду Гулаків О.М. Гулаку та його дружину В.С. Гулак, які минулого року разом із сином Олександром побували в Москві на Ваганьковському кладовищі і вклонилися могилі свого великого предка.

 З короткими повідомленнями про життя і творчість С.С. Гулака-Артемовського виступили учениця 9-А класу Аня Литвин та учениця 6-го класу Аміна Савенко, а учениця 8-Б класу Людмила Левіцька прочитала власного вірша, присвяченого Семенові Степановичу Гулаку-Артемовському.
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

 На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється проект рішення Городищенської міської ради «Про місцеві податки і збори на 2014 рік».

 Проект рішення разом з аналізом регуляторного впливу оприлюднюється на офіційному сайті Городищенської міської ради.

 З текстом проекту рішення та аналізом його регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитися також у приміщенні Городищенської міської ради.

 Проектом передбачено встановлення місцевих податків і зборів з метою забезпечення надходжень до міського бюджету.

 Підставою для розробки проекту є Податковий кодекс України.

Зауваження та пропозиції до Проекту рішення просимо надавати в письмовій формі протягом місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу (15.04.2013) за адресою : 19500, м.Городище, вул.Грушевського,11 (Городищенська міська рада). Тел. для звернень: 2-41-27
Із сесійної зали

 10 квітня відбулася 25 сесія Городищенської міської ради VI скликання, яку вів міський голова Володимир Мирошник.

 Найважливішими питаннями порядку денного були: Про внесення змін до рішення сесії міської ради від 28.12.2012 р. №23-1/VI «Про міський бюджет на 2013 рік» (інформувала економіст міської ради О.О. Лебедь); Про подальше використання існуючої містобудівної документації м. Городище; Про затвердження Порядку надання та зміни адреси об’єктам нерухомості у м. Городище та с. Набоків; Про затвердження міської програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Городище на 2013-2015 роки); Про затвердження проекту рішення «Про місцеві податки і збори на 2014 рік» (інформував секретар міської ради А.В. Оверченко); Про внесення змін до програми «Турбота» (інформував перший заступник міського голови А.Б. Вибрик).

 Депутати міської ради прийняли ряд рішень, щодо регулювання земельних відносин в адмінмежах Городищенської міської ради (інформували заступник міського голови по земельних питаннях М.І. Скалига та інженер-землевпорядник міської ради С.В. Качур).

 Міський голова закликав депутатів активно включитися в роботу щодо наведення належного санітарного стану та прибирання в домоволодіннях, на прилеглих територіях, вулицях, скверах тих округів, в яких обиралися депутати-мажоритарники та депутати, що обиралися за партійними списками за місцем проживання.
ДНЗ «ДЖЕРЕЛЬЦЕ» СТАВ УЧАСНИКОМ ДОВГОСТРОКОВОЇ ПРОГРАМИ ГЕННАДІЯ БОБОВА «ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ ДЕПУТАТА – ЛЮДЯМ!»

 9 квітня до ДНЗ «Джерельце» завітали представники Героя України, народного депутата Геннадія Борисовича Бобова. Вони передали закладу дитяче ігрове обладнання. Діти одразу облюбували подарунок та почали із захопленням гратися на ньому.

 Нагадаємо, програма Геннадія Бобова «Заробітну плату депутата – людям!» стартувала в січні 2013 року. Подарунки отримують кожного місяця заклади різних районів 196 округу.

 Герой України зауважив: «Мені не до вподоби, що багато народних обранців забувають, навіщо їх люди обирали до парламенту. Я був здивований тим, що в цій Верховній Раді депутати намагаються зменшити обсяг роботи, збільшуючи кількість вихідних та свят. При цьому багато з них бажають підвищити собі заробітну плату. Такий підхід мене не влаштовує.

 Ви знаєте, що я далеко небідна людина і багато коштів витрачаю на розвиток нашого району для потреб громади. Я хочу ще збільшити це фінансування за рахунок нової програми «Заробітну плату депутата – людям!».

 Її зміст простий: кожну свою заробітну плату я буду до копійки витрачати на потреби наших міст і сіл. Кожен місяць мої представники будуть відвідувати два райони нашого округу та допомагати закладам громади. Пріоритетом для мене є школи, дитячі садочки, лікарні.

 Хочу підкреслити – я не припиняю решту своїх соціальних проектів і не відмовляюся від зобов’язань. Програма «Заробітна плата депутата – людям!» - це додаткова можливість допомогти нашому округу.

 Сподіваюсь, що за п’ять років нам вдасться тільки за рахунок цієї програми вкласти у соціальну інфраструктуру округу близько мільйона гривень».

 Залишається тільки подякувати народному обранцю. Адже подібна принципова позиція сьогодні в Україні велика рідкість.
«Зірочка» вже 40 років виховує малят

 25 березня в урочистій обстановці у приміщенні дошкільного навчального закладу «Зірочка» відбулося святкування з нагоди 40-річного ювілею закладу. За дорученням міського голови, депутатів, виконавчого комітету та апарату міської ради привітати колектив, дітей, які виховуються в ДНЗ та їхніх батьків прибув керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ніколаєнко Михайло Михайлович. Він привітав усіх присутніх з цією радісною подією та вручив подяки Городищенської міської ради, а саме: повару ДНЗ №4 «Зірочка» Мусієнко Наталії Григорівні, помічнику повара ДНЗ №4 «Зірочка» Баклицькій Оксані Володимирівні; бухгалтеру ДНЗ №4 «Зірочка» Гончар Людмилі Іванівні, пралі ДНЗ №4 «Зірочка» Ніколаєнко Софії Василівні, сторожу ДНЗ №4 «Зірочка» Пасію Альфреду Людвиговичу.

 Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу № 4 «Зірочка» разом з вихованцями приймає активну участь у суспільному житті міста Городища, демонструє творчі роботи на районних науково-практичних конференціях, семінарах. Діти – учасники міських, районних кон¬курсів «Срібні дзвіночки». У районній спартакіаді «Перші кроки» та міських змаганнях з міні-футболу, діти отримують призові нагороди.

 Досвід роботи дошкільного навчального закладу № 4 «Зірочка» відомий у місті, районі, області та ось уже поспіль 2 роки садок рекламує свою діяльність на Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», за що нагороджений дипломами Міністерства ОНМС України та Національної академії наук України. У сучасний складний час досить складним є фінансовий аспект, тому на проблеми дошкільного навчального закладу особливу увагу звертає голова Городищенської районної державної адміністрації Ганжа О.М., голова районної ради Біба О.О. , виконавчий комітет міської ради і особисто міський голова В.Мирошник. Приємно відзначити, що небайдужими є також і батьки вихованців закладу- активно допомагають Антоненко Тарас Володимирович, Мусієнко Олександр Васильович, Почтар Ігор Валерійович.
Привітали комунальників

 17 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. З цієї нагоди 14 березня, в залі засідань адмінбудинку, голова райдержадміністрації О.М. Ганжа, голова районної ради О.О. Біба та міський голова В.П. Мирошник привітали працівників комунальних служб району та міста. Всіх присутніх відзначили грамотами та подяками із грошовими преміями. Керівники району та міста зазначили, що робота комунальної галузі є надзвичайно важливою для повноцінного життя місцевих громад, а люди, які працюють у даних службах повинні користуватися заслуженою повагою. Адже їх праця починається в той час, коли більшість городищан ще не прокинулась, і завершується, коли вже настає час сну. Завдяки їхнім старанням ми маємо в домівках необхідний комфорт. Від них залежить наш добробут, позитивний настрій, а інколи і здоров’я.

 Щирими українськими піснями привітали працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення й артисти районного Палацу культури ім. С.С. Гулака-Артемовського.
12 грудня в районному Палаці культури ім. С.С. Гулака-Артемовського міський голова В.П. Мирошник звітував про проведену за 2012 рік роботу. На відкритій зустрічі були присутні: перший заступник голови райдержадміністрації С.Т. Чабан, заступник голови районної ради М.В. Панчишин, керуючий справами районної ради В.П. Шевченко, перший заступник міського голови А.Б.Вибрик, секретар міської ради А.В.Оверченко, заступник міського голови М.І. Скалига, депутати та члени виконавчого комітету міської ради, головуи вуличних комітетів та інші представники громади міста. Присутні висловили свої пропозиції, зауваження та дали оцінку діяльності міської ради за 2012 рік. Міський голова В.П. Мирошник надав вичерпні та обґрунтовані відповіді на запитання, що прозвучали.


c

9 березня в с. Моринцях та с. Шевченкове Звенигородського району відзначили 199 річницю від Дня народження видатного пророка українського народу Т.Г. Шевченка. Присутніх привітали голова обласної ради Валерій Черняк, керівник апарату-заступник голови облдержадміністрації Едуард Івакін. Прибули на урочистості і представники від Городищини, на чолі з головою райдержадміністрації Олександром Ганжею, головою районної ради Олександром Бібою та міським головою Володимиром Мирошником.
Школі присвоїли ім'я видатного сина Городища

Не є секретом, що 2013 рік оголошено роком С.С. Гулака-Артемовського, адже в лютому виповнюється 200 років від Дня народження нашого видатного земляка. З цього приводу в нашому районі запланована низка цікавих урочистих заходів. Однією із перших подій, присвячених дню народження основоположника української класичної музики, автора опери «Запорожець за Дунаєм» є урочисте проголошення присвоєння Городищенській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені нашого видатного земляка С.С. Гулака-Артемовського. Дана подія відбулася 11 лютого в районному Палаці культури. Відповідне рішення про присвоєння було прийняте на сесії Городищенської районної ради в кінці січня поточного року. Із цією подією всіх присутніх, а особливо учнів, працівників та випускників Городищенської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 привітали перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Чабан, голова районної ради Олександр Біба, в.о. начальника управління культури облдержадміністрації Євген Савісько, міський голова Володимир Мирошник, начальник відділу освіти РДА Тетяна Хронік. Крім теплих слів привітань та побажань, керівники району та міста вручили школі подарунки, а кращі працівники та учні школи нагороджені грамотами. Привітав присутніх також директор Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Валентин Хороший. Прекрасний концерт для присутніх подарував хор викладачів та студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського (керівник Віктор Сергієнко). Кращі твори С.С. Гулака-Артемовського та інших класиків української музики прозвучали у виконанні хору. За чудовий концерт подякувала заступник голови райдержадміністрації Тетяна Горідько та міський голова Володимир Мирошник. Вони подякували директору училища Валентину Хорошому, керівнику та учасникам хору і вручили подарунки.